Güney Kore'den Rusya'ya çelme!

Güney Kore'den Rusya'ya çelme!
Yayınlanma Tarihi: 18.06.2014 02:55 | Değiştirme Tarihi: 18.06.2014 03:11

Dünya Kupası H Grubu mücadelesinde Güney Kore ve Rusya takımları karşı karşıya geldiler.Heyecanlı geçen mücade 1-1'lik eşitlikle son buldu.

Güney Kore'nin golünü 67. dakikada Keunho-Li'den kaydetti. Rusya'nın cevabı ise 74'te Aleksandr Kerzhakov'dan geldi.Bu skorla birlikte H Grunu'nda lider 3 puanlı Belçika oldu. Güney Kore 2., Rusya ise 3. sırada yendine yer buldu. Cezayir ise grubun son sırasında yer alıyor.

TEMPO DURMADIRusya tecrübeli futbolcuları ile öne çıkarken Güney Kore dinamik ve arzulu bir görüntü verdi. İki takım da yoğunluklu olarak uzaktan şutlarla birbirlerinin kalelerini yokladılar.Bireysel hatalar maçınkaderine etki etti. Maçın iki golü de oyuna sonradan giren oyuncuların ayağından geldi. Güney Kore'nin kalecisi Jung Sung Ryong ve Rusya'nın kalecisi Igor Akinfeev başarılı kurtarışlarıyla dikkat çekerlerken, Akinfeev'in goldeki bariz hatası maç notunu oldukça düşürdü. İlk yarı golsüz eşitlikle geçildi. AKINFEEV HEDİYE ETTİMaçta perdeyi Güney Kore takımı açtı. Kheun Ho Lee 68. dakikada uzaklardan Rus kalesini yokladı. Akinfeev rahatlıkla kurtarabileceği şutu geriye doğru sektirdi ve topun çizgiyi geçmesine engel olamadı: 1-0Rusya'nın gole cevabı ise gecikmedi. Oyuna 71. dakikada Yuri Zhirkov yerine dahil olan Aleksandr Kerzhakov, 3 dakika sonra fileleri sarsmayı başardı. Uzaklardan gelen şutu Jung Sung Ryong çok iyiçıkartmasına rağmen Kerzhakov takipçiliğini konşturdu ve maça eşitlik getirdi: 1-1.Rusya bir sonraki maçını 22 Haziran Pazar günü Belçika ile oynayacak. Kore ise aynı gün Cezayir ile karşı karşıya gelecek.