Rusya'da şeffaf koruyucu kıyafetin içine sadece iç çamaşırı giyen hemşirenin kimliği belli oldu

Rusya'da geçtiğimiz günlerde dünya gündemine düşün ve oldukça konuşulan bir olay yaşanmıştı. Rusya'nın Tula kentindeki bir hastanede şeffaf koruyucu kıyafetin içine sadece iç çamaşırı giyen Rus hemşire adeta olay yaratmıştı. Hemşire hem hastaların hem de kendi sağlığını riske attığı için uyarı cezası almıştı. Tüm dünyayı karıştıran hemşirenin kimliği belli oldu.

Yayınlanma Tarihi: 22.05.2020 09:30
Değiştirme Tarihi: 22.05.2020 09:35
Rusya'da şeffaf koruyucu kıyafetin içine sadece iç çamaşırı giyen hemşirenin kimliği belli oldu

Rusya'da geçtiğimiz günlerde şeffaf koruyucu kıyafetin içine sadece iç çamaşırı giyerek hastaları tedavi eden hemşite tepkilerin odağı olmuştu.

Tüm dünyanın konuştuğu olayda yeni gelişmeler yaşandı. Hemşirenin kimliği belli oldu. Dünyanın konuştuğu hemşirenin 23 yaşında olduğu öğrenilen Nadia adlı genç kadın olduğu ortaya çıktı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Uyarı cezası alan 23 yaşındaki Nadia, yaşanan olay sonrası yorum yapmaktan kaçındı ve mesai arkadaşlarından biri, "Biz galerinizdeki fotoğraflar değiliz, fotoğraflarımızı çekmekten vazgeçin" şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Tula News'a konuşan bir vatandaş ise; "Nadia'ya kızmak kesinlikle yersin. Yapılması gereken hastaneyi yeterince serin tutmayan yönetime kızmak" dedi.

Rus hemşire, bu olaya ilişkin sıcak hava şartlarında çalışmaktan bunaldığından dolayı böyle hareket ettim diyerek kendini savunmuştu ancak yaşanan bu olay sebebiyle hemşire hakkında soruşturma başlatılmış, uyarı cezası verilmişti.

Etiketler: rusya - koronavirüs - hemşire - ceza