Rusya'da nehir kırmızıya döndü, görenler şok oldu!

Rusya'da nehir kırmızıya döndü, görenler şok oldu!

Sibirya’nın güneyinde yer alan Daldikan Nehri’nin rengi, iddialara göre çevredeki bir fabrikanın kimyasal atıkları nedeniyle kırmızıya döndü.

Rusya'nın Sibirya bölgesindeki bir nehrin kırmızıya dönen rengi görenleri şaşırtıyor.

The Siberian Times gazetesinin haberine göre, Sibirya’nın güneyinde yer alan Daldikan Nehri’nin rengi, iddialara göre çevredeki bir fabrikanın kimyasal atıkları nedeniyle kırmızıya döndü. Kırmızı nehrin çarpıcı fotoğrafları Rusya’daki sosyal medya sitelerinde de yayımlandı.

Endüstriyel atıklar mı sebep oldu?
Yerel kaynakların iddiasına göre; nehrin alışılmadık renginin asıl nedeni, Nadezhda Metalürji Fabrikası'ndan yayılan endüstriyel atıklar. Fabrikanın sahibi olan metal devi Norilsk Nickel şirketi, bu iddianın araştırıldığını duyurdu. Fabrikadan bir kaynak, "Nehrin çevresi ve şirketin üretim tesisleri inceleniyor. Araştırmalarda helikopterler de kullanılıyor" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Halk, fabrikayı suçluyor
The Siberian Times’a konuşan yetkililer, önlem olarak, Krasnoyarsk bölgesinde yer alan fabrikadaki üretimin düşürüldüğünü ifade etti. Bölge halkı, nehrin renginin daha önce de fabrika atıkları nedeniyle kırmızıya döndüğünü söylüyor.

Rusya Doğal Kaynaklar ve Çevre Bakanlğı, 'yakındaki metalurjik fabrikasından gelen tanımlanmamış bir kimyasalın kırmızılaşmaya yol açmış olabileceğini' açıkladı. Nehrin yakınındaki fabrikanın sahibi, dünyanın en büyük nikel üreticisi olan Norilsk Nickel, olay ile bir bağlantısı olmadığını iddia etti ve 'bir boru hattının kırılması ile sızıntı olması' iddiasını reddetti.

Rusya'da bulunan nehirler:

Abakan NehriAmur NehriAngara NehriBilir (akarsu)Daugava NehriDesna NehriDinyeperDonets NehriKolima NehriKuban NehriKuzey Dvina NehriLena NehriMius NehriMoika ÇayıMoskova NehriMzımta IrmağıNarova NehriNeman NehriNeva NehriObi NehriOka NehriPsyol NehriSelenge IrmağıSeym NehriSoj NehriSungur (akarsu)Terek IrmağıTobol NehriTom (akarsu)Tumen NehriTurka NehriUral NehriUssuriVoronej NehriYenisey IrmağıYukarı Angara NehriÇulımİrtiş Nehriİşim NehriŞahe

Görüntülenme : 7467 Güncelleme Tarihi: 09/09/2016 14:36:22
Yayınlanma Tarihi: 09/09/2016 11:19:52

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin