Rusya'da markette şoke eden olay! Su içer gibi dezenfektan içti...

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ilgili ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Rusya'da markette alışveriş yapan bir kişinin yaptığı hareket herkesi şoke etti. Markette bulunan dezenfektanı su gibi içen bir kişi kameralara yakalandı. Görüntüleri izleyenler durumu şaşkınlıkla karşıladı.

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2020 10:59
Değiştirme Tarihi: 12.10.2020 10:59
Rusya'da markette şoke eden olay! Su içer gibi dezenfektan içti...

Rusya'da markette yaşanan olay herkesi adeta şoke etti. Markette alışveriş yapan bir kişinin kapı girişinde bulunan dezenfektanı su içer gibi içtiği anlar market kameralarına takıldı. 

Korona virüs salgını başladıktan sonra tüm dünya ülkeleri farklı uygulamalar ile salgının önüne geçmeye çalışıyor.

Virüsün en çok görüldüğü ülkelerden olan Rusya'da da tedbirler uygulanmaya devam ederken, tüm alışveriş merkezleri, market, eczane ve çeşitli esnaf gruplarına dezenfektan bulundurma zorunluluğu getirildi. Mağaza ve dükkanlara girenler dezenfektan kullanarak alışveriş yapıyor. Rusya'nın başkenti Moskova'da ise bir müşterinin görüntüleri ülkede gündem oldu. Bir marketten alışveriş yapan kişi kasiyere ödeme yaptıktan sonra kapı girişine asılan dezenfektan şişesine yöneldi. Müşteri çeşmeden su içer gibi dezenfektan şişesine ağzını dayayarak dezenfektanı içmeye başladı. Bir süre şişenin içindeki dezenfektanı içen kişi sendeleyerek marketten çıktı. Olayı fark eden market görevlileri, sosyal medyada görüntüleri paylaştı. Dezenfektanı içen kişiye ne olduğu ile ilgili bir bilgi edinilemezken, sosyal medyada yayınlanan görüntüleri izleyenler çeşitli yorumlarda bulunarak market müşterisiyle alay etti.

MOSKOVA'DA 190 DÜKKAN KAPATILDI

Rusya'da salgın ile mücadelede ilginç görüntüler ortaya çıkmaya devam ederken, virüsün en fazla görüldüğü Moskova'da katı tedbirler uygulanıyor. Moskova Belediyesi, son yaptığı açıklamada mağaza ve dükkanlarda halkın kullanımı için dezenfektan bulundurmayan birçok mekana cezalar verildiğini açıkladı. Bazı iş yerlerine para cezaları kesilirken, sürekli kurallara uymayan toplam 190 iş yerinin mühürlenerek kapatıldığı açıklandı.