Rusya'da büyük tartışma yaratan Stalin Döner, açıldıktan bir gün sonra kapatıldı

Son günlerde sosyal medyada sıkça paylaşılan bir dönerci, gelen tepkiler üzerine kapatıldı. Olay, Rusya'nın başkenti Moskova'da yaşandı. Başkentte açılan Stalin Döner isimli işletme, milyonlarca insanın ölümünden sorumlu tutulan Josef Stalin'in adını kullanıp para kazanma gayretine girdiği gerekçesiyle halk tarafından tepkiye ve eleştiriye maruz kaldı. İşte Stalin Döner ile ilgili ayrıntılar.

Yayınlanma Tarihi: 13.01.2021 11:09
Değiştirme Tarihi: 13.01.2021 11:09
Rusya'da büyük tartışma yaratan Stalin Döner, açıldıktan bir gün sonra kapatıldı

Rusya'nın başkenti Moskova'da açılan ve sosyal medyada gündem olan Stalin Döner, açıldıktan bir gün sonra kapatıldı. Büyük tepki toplayan Stalin Döner, büyük tartışmaları da beraberinde getirdi. 

Rus medyası, büfede çalışanların da 1879-1953 arasında yaşayan Josef Stalin‘in dönemine ait  istihbarat servisinin yeşil üniformalarını giydiğini aktardı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Rus medyası, güvenlik güçlerinin Stalin Dönercisi'ne gelerek büfenin isminin değiştirilmesini ve asılı olan Stalin portresinin kaldırılmasını istedi. Personelin de gelen yoğun tehditler üzerine işi bıraktığını açıklayan işletmeci, bu yüzden büfenin açılmasından bir gün sonra kapandığını belirtti.

HALKIN TEPKİSİ GERİ ADIM ATTIRDI

Rusya medyasına konuşan halk, milyonlarca insanın ölümünden sorumlu tuttukları Josef Stalin’in adını kullanarak para kazanma çabasının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Öte yandan, insan hakları örgütü Memorial da, Stalin Dönercisi adıyla yapılan pazarlama fikrinin tamamen yanlış olduğunu, bu tür girişimlerin yasaklanması gerektiğini kaydetti.