Rus Dışişleri'nden pişkin yanıt!

Rus Dışişleri'nden pişkin yanıt!

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova'dan Rus Svaş Gemisi'nin İstanbul Boğazı'ndan geçişi sırasında omuzunda füzeyle görüntü veren asker için yanıt geldi.

Yayınladığı yazılı açıklamayla olay hakkında bakanlığın görüşünü duyuran Zaharova, “Ankara bu olayı nedense provokatif ve tehdit şeklinde algıladı. Büyükelçimiz Türkiye Dışişleri’ne çağrıldı ve Türk tarafının kaygıları kendisine iletildi” dedi.

Rus sözcü, “Askeri gemimiz Tsezar Kunikov, İstanbul Boğazı'ndan geçişi sırasında Montrö Anlaşması’nın bir tek maddesini dahi ihlal etmemiştir. Güvertedeki silahlı askere gelince... Tüm gemiler kendi güvenliği için uygun gördükleri önlemi almak durumundadır” ifadesini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!. 

Rus savaş gemisinin İstanbul Boğazı'ndan geçişi sırasında gemideki bir askerin karadan havaya atılan bir füzeyi omzunda atış pozisyonunda taşıması üzerineRusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov dün Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmıştı.

Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İlişkiler Denizcilik-Havacılık-Hudutlar Genel Müdürü Burak Özügergin ile görüşen Karlov'a, Rusya’nın “provokatif hareketlerden vazgeçmesi gerektiği” mesajı verilmişti.

Görüntülenme : 1870 Güncelleme Tarihi: 09/12/2015 09:39:27
Yayınlanma Tarihi: 08/12/2015 18:03:31

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin