Rus zenginler koronavirüsten kurtulmak için Avrupa sahillerine akın ediyor!

Koronavirüs salgınında korkutan bir bilançoya sahip olan Rusya'da milyarderler çareyi Avrupa sahillerine kaçmakta buldu. Rusya ile Avrupa ülkeleri arasındaki özel jet seferleri sadece 1 ayda yaklaşık yarı yarıya yükseldi.

Yayınlanma Tarihi: 28.05.2020 14:01
Değiştirme Tarihi: 28.05.2020 14:02
Rus zenginler koronavirüsten kurtulmak için Avrupa sahillerine akın ediyor!

Koronavirüs salgınından korkan Rus milyarderler, ülkelerini terk etmeye başladı. Jet Partners adlı özel jet kiralama şirketinin yetkilisi Margarita Lomakinaya konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Zengin Ruslar koronavirüs vaka sayısının daha az olduğu ülkelere gitti. Öncelikle Marbella, Girona, Malaga, Zaragoz gibi İspanya sahillerini tercih ediyorlar. İnsanlar özel rezidanslarında kendilerini daha güvende hissediyorlar” diye konuştu. 

"KORONAVİRÜS PSİKOLOJİSİNDEN KURTULMAK İSTİYORLAR"

İnsanların izolasyondan sıkıldığını söyleyen JETVIP şirketinin sahibi Aleksandr Osit ise, “Moskova’da çok büyük daireleri olsa bile, psikolojik nedenlerden dolayı bu durumdan kurtulmak istiyorlar. Bazı müşterilerimiz ise, çocuklarını okulların açılmaya başladığı Avrupa ülkelerine götürüyorlar. Rus zenginler konut, oturum izni ve vatandaşlık sahibi oldukları İngiltere ve Güney Kıbrıs gibi ülkelere özel jetleriyle gitti" dedi.

ÖZEL JETLERLE ÜLKEDEN ÇIKIYORLAR

Rusya'da uçak seferleri iptal edilse de, özel jetlerle ülkeden çıkmak mümkün. En fazla 13 kişilik olan lüks jetlerin tek yön uçuş fiyatı 16 bin ila 25 bin euro arasında değişiyor.  (DHA)