Rus viroloji uzmanı Prof. Dr. Anatoliy Altşteyn, koronavirüs salgınında ikinci dalga uyarısında bulundu

Dünya genelinde koronavirüs salgını ile mücadele devam ediyor. Rus viroloji uzmanı Prof. Dr. Anatoliy Altşteyn koronavirüs salgınında ikinci dalga ile ilgili flaş bir açıklamada bulundu. Gelen son dakika bilgilerine göre Altşteyn, Rusya'da yeni tip koronavürüsün (Kovid-19) ikinci dalgasının ekim-kasım aylarında başlayacağını söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 06.08.2020 10:45
Değiştirme Tarihi: 06.08.2020 10:45
Rus viroloji uzmanı Prof. Dr. Anatoliy Altşteyn, koronavirüs salgınında ikinci dalga uyarısında bulundu

Rus viroloji uzmanı Prof. Dr. Anatoliy Altşteyn koronavirüs salgınında son durumu değerlendirerek uyarılarda bulundu. Virüsün Rusya'daki seyrine ilişkin son dakika açıklamasında bulunan Altşteyn Kovid-19’un mevsimselliğinin uzmanların beklediği kadar belirgin olmadığını, sıcakların başlamasıyla enfeksiyonun ‘sakinleşeceği’ umudunun gerçekleşmediğini belirtti.

Rus viroloji uzmanı Prof. Dr. Anatoliy Altşteyn "Ama yanıldık. Evet, hafif bir düşüş göze çarpıyor, ancak görünüşe göre ekim-kasım aylarında serin ve nemli havadan dolayı koronavirüs başını tekrar kaldıracaktır." dedi.

Sputnik’in haberine göre; gelecekte koronavürüse bağlı ölümlerde düşüş beklediğini, ancak daha büyük bir ikinci dalgaya hazır olunması gerektiğine vurgu yapan Altşteyn, "Teoriye göre, virüs zamanla insan popülasyonuna uyum sağlamaya başlıyor. Koronavirüsün sahibini öldürmesi çıkarına değil, insanların birbirleriyle iletişim kurmaya devam etmeleri ve virüsün daha fazla yeni sahiple buluşması onun çıkarınadır" dedi.