Rus kadın, telefonunun küvete düşmesiyle can verdi!

Rusya'da yaşanan olayda, 24 yaşındaki Olesya Semenova, şarj olurken akıllı telefonunu küvete düşürünce elektrik çarpması nedeniyle hayatını kaybetti. 

Yayınlanma Tarihi: 09.12.2020 17:32
Değiştirme Tarihi: 09.12.2020 17:32
Rus kadın, telefonunun küvete düşmesiyle can verdi!

Küvette bulunan akıllı telefonunu şarjda iken kullanan Olesya Semenova, telefonu küvete düşürmesinin ardından yüksek voltajlı bir elektrik akımına kapıldı. Olesya'nın ev arkadaşı olduğu öğrenilen Daria isimli bir başka kadın, onu bulduğunda çığlık attığını, kendisini salladığını fakat nefes almadığını ve hiçbir yaşam belirtisi göstermediğini söyledi.

"BENİ DE ELEKTRİK ÇARPTI"

Ev arkadaşını o halde can vermiş şekilde gördüğünde oldukça korktuğunu ve paniğe kapıldığını söyleyen Daria, arkadaşına dokunduğunda kendisini de elektrik çarptığını aktardı ve bunun üzerine suyun içindeki akıllı telefonunu fark ettiğini belirtti. Olesya'nın cesediyle karşılaştığında suda bulunan telefonun halen şarjda olduğunu da anlattı. 

OTOPSİ SONUCU...

Sağlık görevlileri ise bir giyim mağazasında çalışan Semenova'nın gerekli adli işlemlerin ardından yapılan otopsisini Rusya kamuoyuna açıkladı. Buna göre yetkililer banyoda elektrik akımı nedeniyle öldüğünü ve telefonun şarj bağlantısı sırasında suya düştüğünü doğruladı.