RTÜK, Türkiye'nin gündemindeki olay ardından Esra Erol'un programına verdiği cezayı açıkladı

Son dakika haberine göre, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu RTÜK, Esra Erol'un programında yaşanan ve günlerdir konuşulan olayla ilgili kararını açıkladı. RTÜK, Esra Erol'da adlı programda DNA testi açıklanarak 6 aylık bebeğin biyolojik babasının belirlenmesi nedeniyle, programa idari para cezası uyguladı. Öte yandan Esra Karakuş, emniyette 'Çocuğun soy bağını değiştirme' suçundan ifade verdi. İfade sonrası serbest bırakılan Karakuş, sığınma evine yerleştirildi. Bebeğin ise koruma altına alınacağı öğrenildi. 

Yayınlanma Tarihi: 30.09.2020 16:41
Değiştirme Tarihi: 30.09.2020 16:41
RTÜK, Türkiye'nin gündemindeki olay ardından Esra Erol'un programına verdiği cezayı açıkladı

Esra Erol'da yaşanan skandalla ilgili RTÜK kararını açıkladı. Ferdi Karakuş ile evli olan Esra Karakuş'un, kendisinden yaşça büyük komşusu Cengiz Koraltan ile ilişki yaşadığı ve bu ilişkiden 6 aylık bir bebeğin olduğu, bebeğin biyolojik babasının da DNA testi işlemi sonucu canlı yayında paylaşılması başta büyük tepki toplamıştı.

ATV'de yayınlanan 'Esra Erol'da' programı ile ilgili raporu görüşen Üst Kurul, şüpheli aile ilişkilerinin aydınlatılması amacıyla DNA testi açıklanan yayında, 6 aylık bebeğin biyolojik babasının belirlendiğini ve yargının yapabileceği işlemlerin ticari meta gibi sunulduğunu tespit etti. Müzakereler sonucu Üst Kurul, programın 6112 sayılı kanunun 8’inci maddesinin 1'inci fıkrasının (f) bendinde yer alan 'toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz' hükmünü ihlal ettiği gerekçesiyle ATV’ye idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

ESRA KARAKUŞ SIĞINMA EVİNE YERLEŞTİRİLDİ

Bebeğinin babasının kendisinden 28 yaş büyük komşusu olduğunu öğrenince sevinmesiyle gündeme gelen Esra Karakuş, 'çocuğun soy bağını değiştirme' suçundan ifade verdi. İfadesinin ardından serbest bırakılan Karakuş, kadın sığınma evine yerleştirildi. Bebeğin ise koruma altına alınacağı öğrenildi.

CENGİZ KORALTAN'A SALDIRI

A TV ekranlarında yayınlanan Esra Erol'da programıyla Türkiye'nin gündemine oturan 55 yaşındaki Cengiz Koraltan, Aydın'ın Nazilli ilçesinde bir grubun saldırısına uğradı. Darbedilen Cengiz Koraltan, hastanede tedavi altına alındı.

Kaynak: DHA