O faciada Ayberk de hayatını kaybetti

O faciada Ayberk de hayatını kaybetti
Yayınlanma Tarihi: 08.11.2015 17:20 | Değiştirme Tarihi: 08.11.2015 17:21

Romanya'nın başkenti Bükreş'te bir eğlence merkezinde 30 Ekim'de çıkan yangında ağır yaralanarak tedavi altına alınan Türk öğrenci Ayberk Mancı'nın yaşamını yitirdiği bildirildi

Türkiye’nin Bükreş Büyükelçisi Koray Ertaş, yangında ağır yaralanan ve tedavi altına alınan Mancı’nın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını belirtti. Ertaş, Mancı’nın cenazesinin bu gece Türkiye’ye getirilmesinin planlandığını ifade etti.

Son 24 saatte yoğun bakımda bulunan hastalardan 11’inin daha hayatını kaybetmesi nedeniyle ölenlerin sayısının 43’e yükseldiğini söyleyen Büyükelçi Ertaş, "Hayatını kaybedenler arasında Köstenceli soydaş Serian Mavi de bulunuyor" ifadesini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bükreş’teki bir binanın zemin katında bulunan Colectiv Kulübü’nde, "Goodbye to Gravity" adlı metal grubunun albüm tanıtımı sırasında henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıkmıştı.

Sağlık Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı, yaklaşık 180 yaralının tedavisine yardımcı olmak amacıyla Bükreş’e uzman personel göndermişti.

Geçen hafta düzenlenen protestolarda yaklaşık 20 bin Bükreşli, Romanya Başbakanı Victor Ponta, İçişleri Bakanı Gabriel Oprea ve gece kulübünün bulunduğu bölgenin belediye başkanının istifasını talep etmişti.