Robocop'ta bir Türk

Robocop'ta bir Türk
Yayınlanma Tarihi: 06.02.2014 13:23 | Değiştirme Tarihi: 06.02.2014 13:08

Vizyona girmeye hazırlanan Robocop filminin baş kahramanlarından biri de Türk

İzlenme rekorları kıran serinin baş mimarlarından biri Türk...
 
Geçtiğimiz hafta teaser fragmanı yayınlanan ve Youtube’ta izlenme rekorları kıran Robocop serisinin son filminde, baş sanat yönetmeni olarak karışımıza bir Türk çıkıyor. 
 
İşte 27 yaşındaki başarılı sanat yönetmeninin hikayesi İstanbul’dan Hollywood’a uzanıyor. 
 
Tasarladığı Karayip Korsanları film jeneriği ile başarıyı yakalayan sonrasında Sam Raimi, Daniel Rezende, Jose Padilha ile çalışan, Iron Man filmi için Shane Black ve Marvel ile bir araya gelen Mert Kızılay bu defa hareketli grafiklerini yönettiği Robocop filmi ile karşımızda...
 
EFEKTLERİ O YAPIYOR...
 
Robocop’un gözünden görünen bütün sahnelerin hareketli grafiklerini yapan Mert, serinin bu filminde ileri bilgisayar teknolojisi ile gerçeğe en yakın efektleri yarattığını söylüyor.
 
Eskişehir Üniversitesi Çizgi Film Animasyon bölümünü bitiren sonrasında Türkiye ve Avrupa’da birçok projeye imza atan Mert, Karayip Korsanları film jeneriğinden sonra sinemanın kalbi Hollywood’a transfer oldu. Kamera önünde görmeye alıştığımız dünyaca ünlü isimlerle çalışmaya devam ederken stop-motion, kısa film ve ses tasarımı üzerine çalıştığı bireysel projelerini de sürdürüyor.
 
1987 Tekirdağ - Malkara doğumlu olan ve iki yıldır Los Angeles’ta yaşayan yönetmen, tecrübenin kendisi için en önemli şey olduğunu söylüyor. Dokunmak, işitmek, tanışmak, seyahat etmek ve keşfetmenin hayatının temel öğeleri arasında olduğunu dile getiriyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Survivor 2019 29.bölüm tanıtımı

Survivor Türkiye Yunanistan’da bugün eleme heyecanı yaşanacak. 19 mart 2019 Survivor’da kim elenecek? Sorusu merak konusu olurken, Survivor Türkiye Yunanistan’ın 29.bölüm tanıtım fragmanı yayınlandı. 29.bölümde neler olacak?

Survivor 2019'da 'Siyah mı beyaz mı?' oyununu kim kazandı?

Survivor Türkiye Yunanistan'da 18 mart pazartesi günü 'Siyah mı beyaz mı?' oyunu oynandı. Araba ödülünü kazanmak için Dimitra'nın takımı 'Siyah mı beyaz mı?' oyununa kaldı. Peki, otomobili kim kazandı?

Survivor 2019’da araba ödülünü kim kazandı?

Survivor Türkiye Yunanistan’da 28.bölümde yarışmacılar araba için mücadele etti. Araba ödülü tüm yarışmacının istediği bir ödül. Peki, Survivor Türkiye Yunanistan’da araba ödülünü kim kazandı? Arabayı hangi yarışmacı aldı?

Survivor 2019 28.bölüm ödül oyununu kim kazandı?

Survivor 2019’un 28.bölümünde ödül oyununda Türk ve Yunan takımı karşı karşıya geldi. Peki, ödül oyununu kim kazandı? Oyun öncesinde birer tane ödül kekinden tadan yarışmacılar oyuna moralle başladı.