Rize’de şok! 25 ev talan edildi!

Rize Çamlıhemşin'de yaşanan olayda, ayılar 25 yayla evine girdi ve eşyaları parçaladı... 

Yayınlanma Tarihi: 07.12.2020 12:20
Değiştirme Tarihi: 07.12.2020 12:20
Rize’de şok! 25 ev talan edildi!

Rize Çamlıhemşin'de ayılar, yüksek kesimlerde yiyecek bulamayınca Çiçekli Yaylası ve Kale köyüne indi. Buradaki 25 eve girerek, pençe ve dişleriyle eşyaları parçaladılar. Konuyla ilgili konuşan Kale Köyü Muhtarı Mehmet Ali Yanmışoğlu, “Kar yağdıktan sonra yaylayı terk ettik. Hafta sonu ne var ne yok bakmak için yaylaya çıktık. Çiçekli Yayla ve Kale köyünde 25 haneye ayı girmiş ve evleri talan etmiş” dedi. 

"ŞOKA UĞRADIK"

Yaylada evi olan Cevahir Tonyalı ise, “Hafta sonu akrabalarımızla birlikte yaylaya çıktık. Yaylaya çıkınca birçok evin kapısının kırık olduğunu gördük, şoka uğradık. Kapı girişlerine çakılan teneke korumalar bile sökülmüştü” açıklamasını yaptı. 

Yaylaya vardıkarında birçok evin, ayıların saldırısı sonucu talan edildiğini gördüklerini söyleyen Rabia Karanfil de, "Özellikle evlerin mutfak bölümlerinde ve buzdolaplarında ciddi zarar vardı. Eve girdiğimizde ayıların izleri halen çok tazeydi. Belki daha erken gelsek ayılarla karşılaşabilirdik. Pençe izlerinden büyük bir ayı olduğunu anladık” diye konuştu. 

Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)