Rize’de kaybolan 11 yaşındaki İmam Can Kaya bulundu!

Rize’nin İkizdere ilçesi, Tulumpınar köyünde bir Kur’an kursunda okuyan öğrenciler piknik için köye gitti. Burada Şanlıurfalı 11 yaşındaki kurs öğrencisi İmam Can Kaya kayboldu. Çocuğun, kaybolduğu yerden 12 km uzaklıktaki ilçe merkezine yakın bir noktada bulunduğu haberi geldi.

Yayınlanma Tarihi: 05.07.2020 09:18
Değiştirme Tarihi: 05.07.2020 09:18
Rize’de kaybolan 11 yaşındaki İmam Can Kaya bulundu!

Olayın yaşandığı gün, Jandarma Komando Timi, Jandarma Arama Kurtarma(JAK) ve İkizdere Arama Kurtarma (İDAK) ekipleri ve vatandaşlar arama köpeği Kır ile birlikte gece 00.00’e kadar küçük çocuğu aradı. Ertesi gün devam eden arama çalışmaları esnasında, ilçe merkezinden 12 km uzaklıktaki Tulumpınar köyüne hareket halinde olan ekipler yolda bir çocuğun kendilerine doğru yürüdüğünü görünce durdu.

HASTANEYE KALDIRILDI

Çocuğun İmam Can Kaya olduğunu anlayan ekipler, yönünü hemen İkizdere Devlet Hastanesi'ne çevirdi.  Burada ilk kontrolleri yapılan Kaya’nın düşme sonucu açıldığı düşünülen yarası sarıldıktan sonra Rize Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. İmam Can Kaya görevlilere piknik esnasında dolaşırken düşüp bayıldığını, uyandığı zaman gece saatleri olduğunu ve ilçe merkezine doğru yürümeye başladığını, bu esnada görevliler tarafından bulunduğunu anlattı.

Olayla ilgili konuşan İkizdere Kaymakamı Cafer Kaymakçı, “Şükürler olsun ki dün gece saat 18.00 sularında jandarmamıza gelen bir ihbar sonucunda ilimizde ki ve ilçemizdeki tüm ekiplerimizle aradığımız yavrumuzu bulduk. Çocuğumuzun sağlık durumu gayet iyi, ufak tefek birkaç yarası var. Önce ilçe Devlet Hastanemiz’de gerekli müdahaleler yapıldı. Şimdi daha geniş kapsamda bir muayene için il merkezine sevk edildi” diye konuştu. (İHA)