Rize'de bir apartmanda 'gönüllü karantina' uygulanıyor!

Rize’de 8 katlı bir apartmanda yönetici tarafından alınan kararla 'gönüllü karantina' başladı. Mecbur olmadıkça giriş-çıkışa izin verilmeyen apartman girişinde ateş ölçümü yapılıyor. 

Yayınlanma Tarihi: 21.08.2020 11:37
Değiştirme Tarihi: 21.08.2020 11:37
Rize'de bir apartmanda 'gönüllü karantina' uygulanıyor!

Rize'de 216 kişinin yaşadığı apartmanda yönetici İsmail Kazdal, karantina uygulaması başlattı. Apartmana mecbur kalmadıkça kimsenin giriş çıkışına izin verilmiyor. Girişe dezenfektan konulurken, giriş yapan herkesin de ateşi ölçülüyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan apartman yöneticisi İsmail Kazdal, "Devletimize sağlıkçılarımıza yardımcı olalım dedik. Biz de karantina uygulaması yaptık. Apartmanımızda giriş çıkışları kontrol altına aldık. Kendi karantinamızı kendimiz uyguluyoruz" dedi.

"HERKES KURALLARA UYUYOR"

İlk başta apartman sakinlerinin biraz tepki gösterdiğini anlatan Kazdal, "Şimdi herkes konulan kurallara riayet ediyor. Zorunlu olmadıkça kimse dışarı çıkmıyor. Apartmana kimsenin girmesine de müsaade etmiyoruz. Apartmana girenlerin ateşini ölçüyoruz. Dışarı çıkanları maske konusunda uyarıyoruz. Önlemlerimizi aldık şu anda apartmanda bir sıkıntı yaşanmıyor. Benim işim olduğu zamanlarda apartmanın girişinde eşim nöbette. Akşamları da kameradan evden takip ediyorum" şeklinde konuştu. 

"ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA"

Apartman sakinlerinden Emrullah Kalça ise "Bina yöneticimiz hepimizin sağlığı açısından çok güzel bir uygulama hayata koydu. Biz de koyduğu kurallara riayet ediyoruz" dedi. (DHA - AA)