Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Rimel nasıl sürülür?

Rimel nasıl sürülür?

Maskara yada diğer adıyla rimel, gözlerin daha derin ve çekici olmasına katkı sağladığı için yaygın olarak kullanılıyor. Ancak bu etkiyi tam anlamıyla kazandırabilmek için rimelin nasıl kullanıldığını bilmek ve doğru şekilde uygulamak gerekiyor.

28.02.2014 11:11

Maskara yada diğer adıyla rimel, gözlerin daha derin ve çekici olmasına katkı sağladığı için yaygın olarak kullanılıyor. Ancak bu etkiyi tam anlamıyla kazandırabilmek için rimelin nasıl kullanıldığını bilmek ve doğru şekilde uygulamak gerekiyor. Sizler için 'eyeliner ve rimel diğer adıyla maskara nasıl sürülür' sorularının yanıtlarını derledik.

Rimel nasıl sürülür?Rimel, kirpiklerinizin çok daha dolgun, uzun ve güçlü görünmesini sağlayan vazgeçilmez makyaj malzemelerindendir. Ancak bu etkiyi sağlayabilmek için bazen birden fazla defa sürülebiliyorlar. İnanılanın aksine, çok katlı sürüldüğünde daha kötü bir etki bırakan maskaranın üzerindeki boyalar da böylece bir araya toplanıyorlar ve hoş olmayan görüntülere sebep oluyorlar. Bu nedenle işi abartmadan, sade ve hoş bir biçimde rimelinizi sürmelisiniz.Aynı zamanda iyi boyaması hedeflendiğinden dolayı sürekli olarak fırçayı şişeye sokup çıkarmak da kötü sonuç veren uygulamalardan birisi. Zira her madde gibi havayla temas ettiğinde bozulma eğilimi gösteren maskaraları iyi muhafaza etmelisiniz.Kirpiklere maskara uygularken yapılan hataların başında sadece en uçlara sürmek ve gerisini bırakmak yer alıyor. Halbuki tüm bir kirpiği etkilemesi gereken maskaranızı diplerden başlayarak uca doğru ilerletirseniz çok daha dolgun, güzel görünen bir makyaja sahip olacaksınız.Rimelin sahip olduğu boyalar, kirpikleri sertleştirdiklerinden dolayı boya dışında uygulayacağınız kıvırma gibi işlemleri kirpikleriniz temiz ve yumuşak iken kullanmalısınız. Yoksa kırılmalar, dökülmeler ve kötü görüntülerle karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek.Her tür makyajı yaparken karşılaşılan problemlerden birisi makyajın hedeflenmeyen bölgelere de bulaştırılmasıdır. Ancak gözlerin yüzde en çok dikkat çeken bölge olduklarını düşünürsek, kirpiklerden dışarı taşan maskara boyasının ne kadar itici olduğunu tahmin edebilirsiniz. Eğer dikkatinize rağmen gözün farklı noktalarına bulaştırdıysanız bunları ince pamuk çubuklarla almaya ve temizlemeye çalışın.Gözlere uygulanan tüm kozmetik malzemelerde olduğu gibi maskara ve rimeller de bakterilerden özellikle korunması gerekenler arasında yer alıyor. Hava alan maskara şişeniz bir süre sonra içerisinde onlarca zararlı bakteriyi barındırır hale gelecektir ve göz sağlığınızı riske edecektir. Bu nedenle uzun süredir kenarda duran rimellerinizi bir kenara koyarak yenisini almaya çalışmalısınız. Eyeliner nasıl sürülür?Başta zor gelsede alıştıkça kolaylaşan eyeliner kullanımında aşamalı bir teknik kullanılmalı. Su bazlı eyeliner kullanmadan önce sıradan bir göz kalemi ile denemeler yapabilirsiniz. Eyeliner, ne dik ne de çok aşağıda tutun. Tam eğik bir düzlem halinde tutun. Eyeliner sürmeye ortadan ya da sondan başlamayın. Her zaman en baştan sona doğru sürün. Eyelinerinizi tek dokunuşta sürmekten kaçının. Birkaç kere ancak düzgün bir şekilde sürün.Eğer göz kapağınızın başlangıcı ve bitişi arasında çok fazla fark yoksa kesinlikle eyelinerı ince çekmelisiniz. Çekik gözler için eyelineri güzel durduğu kadar uzatabilirsiniz. Arkadaşlarınızın söylediği ya da internette gördüğünüz her şey doğru değildir. Bu yüzden kendi stilinizi bulmaya çalışın.
Yorumlar | 0
üye profil