Rıdvan Pear 2 ödül biden aldı

5 Şehir En İyi Markalar Ödül Töreni dün gece gözde mekanlardan Kuruçeşme Oligark İstanbul’da yapıldı. Ödüllerin arasında yazılım tasarım uzmanı Rıdvan Pear bilinen adıyla Rıdvan Cyber Security 2 ödül alarak dikkatleri çekti. 

Yayınlanma Tarihi: 10.07.2021 17:31
Değiştirme Tarihi: 10.07.2021 17:31
Rıdvan Pear 2 ödül biden aldı

Rıdvan Pear verdiği röportajda “Türkiye’de birçok markayla birlikte çalışıyorum. Sosyal medya güvenliği ve editöryal bakımdan çalışma sağladığım markalarda en çok dikkat ettiği konu da güvenlik. Ancak Türkiye’de çok büyük bir zayıf nokta var. Bilgisayar korsanları maalesef bazı programlar oluşturup yazılım programları ile birçok işletme ya da markaya zarar vermektedir. Hackerlerin hazırladıkları tuzak mesajlar ya da SMS’ler ile işletmecilere ‘adınıza sahte haber yayınlanmış’ ya da ‘telif haklarını ihlal ettiniz’ birçok yöntemle onları tuzağa çekiyorlar. Gönderilen mesaja eklenen linke tıklandığında programa da giriş sağlıyorlar şifrelerini ele geçiriyorlar.” ifadesini kullandı. 

The People Of Quality ara ara severek davet edilen ödül törenlerine konuk olan ve iki farklı ödüle layık görülen Rıdvan Pear çarpıcı açıklamalarda bulundu. Pear “Yaklaşık 2 yıldır tüm dünyada korona virüsle mücadele ediliyor.  Bu mücadelede maalesef çok ünlü markalara yönelik saldırılar yapılıyor ve hackleniyorlar. Bunun sorumlusu, yazılım program dili bilen çalışanların geri plana atılması hatta işlerine son verilmesi. Covid 19 nedeniyle işlerine son verilenlerden dolayı markalarda bir güvenlik zaafı oluştu. İş bulamayan uzmanların bir kısmının da illegal yollara saptığı ve kazandıkları birikimi illegal yollardan para kazanmaya harcadıklarını görüyoruz. Bunun önüne geçmek için haksız yere işten çıkarmaların önüne geçilmesi ve markaların sistem güvenliğine daha fazla eğilmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.