Restoranlar ve kafeler ne zaman açılacak? İşte gündemden son haberler...

Restoranlar ve kafeler ne zaman açılacak sorusunun yanıtını merak eden binlerce vatandaş, gündemde yaşanan son gelişmeleri anı anına takip ediyor. 1 Şubat akşamı gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, restoranlar ve kafelerin geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Peki, Restoranlar ve kafeler ne zaman açılacak? İşte gündemden son haberler...

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2021 16:09
Değiştirme Tarihi: 03.02.2021 16:09
Restoranlar ve kafeler ne zaman açılacak? İşte gündemden son haberler...

Bilim Kurulu tavsiyesi sonrası gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında ele alınan restoranlar ve kafelerin açılmasıyla ilgili açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Binlerce vatandaşlar restoranlar ve kafeler ne zaman açılacağına ilişkin bir açıklama yapılıp yapılmadığını sorguluyor. Peki, restoranlar ve kafeler ne zaman açılacak? İşte gündemden son haberler...

RESTORANLAR VE KAFELER NE ZAMAN AÇILACAK?

1 Şubat akşamı gerçekleştirilen Kabine toplantısında alınan kararlar gereği kısa süre içerisinde esnafa yönelik kısıtlamaların gevşetileceği belirtildi. Erdoğan, '' Salgınla mücadelede en kritik hususlardan biri olan yerli aşı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Vakaların belirli sayısının altına düşmesiyle esnafımıza yönelik kısıtlamaların kademeli gevşetilmesi takvimini başlatmayı planlıyoruz" açıklamasında bulundu.

DAHA ÖNCEKİ AÇIKLAMALAR

Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, kafeler ve restoranlarla ilgili yöneltilen soruya “Gerek okullarla alakalı, gerekse biliyorsunuz son dönemde bu restoranlarla ilgili, bütün bu açık mekanlarla ilgili bazı ekonomik gelişmeleri de göz önüne alarak adımlar atmaya ister istemez gayret ettik. Ve bu konuda şu anda lokantalarımızı vesaire biraz gözetleme gibi bir düşüncemiz var." şeklinde yanıt vermişti. 

Cumhurbaşkanı, "Restoran işletmeciliği konusunda, kabine toplantısında değerlendirmesini yeniden ele alacağız. Çünkü endişelerimiz var. Her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da maalesef sıkı tutulmuyor. Şu anda başarılı bir süreç var. Bu süreci tekrar tersine çevirmek, böyle bir şeyin altına girmek istemiyoruz. Gerekirse bir esneme yapılabilir" demişti.