Restoranlar ve kafeler açılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda gündeme gelen ve pandemi nedeniyle kapalı tutulan restoranlarla ilgili konuya değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Gerekirse bir esneme yapılabilir' ifadelerini kullandı. İyi giden süreci tersine çevirmek istemediklerini de söyleyen Erdoğan, 'Şu anda başarılı bir süreç var. Bu süreci tekrar tersine çevirmek, böyle bir şeyin altına girmek istemiyoruz' dedi. Koronavirüs aşılarıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı, 'Bu hafta sonuna kadar gelebilir' dedi. Peki restoranlar açılacak mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili ifadeleri... 

Yayınlanma Tarihi: 22.01.2021 14:19
Değiştirme Tarihi: 22.01.2021 14:20
Restoranlar ve kafeler açılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin, "Restoran işletmeciliği konusunda ise, kabine toplantısında değerlendirmesini yeniden ele alacağız. Çünkü endişelerimiz var. Her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da maalesef sıkı tutulmuyor. Şu anda başarılı bir süreç var. Bu süreci tekrar tersine çevirmek, böyle bir şeyin altına girmek istemiyoruz. Gerekirse bir esneme yapılabilir." dedi.

AŞI AÇIKLAMASI

Arkadaşlar önce aşı konusunda şu anda ikinci parti aşımız nasip olursa yani onayı çıktı Çin'den. Büyük ihtimalle bu hafta sonuna kadar gelebilir. Beklentimiz 10 milyon gelecek ve bu yaş grubu, huzurevlerinde vesaire kalanlarına yönelik aşılarımız devam edecek. Aşı süreci devam edecek.