Rektörü şoke eden mesajlar! Sosyal medya hesabından dolandırıcıyı böyle duyurdu...

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruyla, adını kullanarak sahte hesap açan ve insanları dolandırmaya çalışan kişi hakkında uyardı.

Yayınlanma Tarihi: 10.09.2020 14:08
Değiştirme Tarihi: 10.09.2020 14:08
Rektörü şoke eden mesajlar! Sosyal medya hesabından dolandırıcıyı böyle duyurdu...

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, kendi adıyla açılan sahte hesaptan öğrencisini dolandırmaya çalışan kişi hakkında açıklamada bulundu. Sosyal medyadan insanları uyaran Rektör Özkan, "Bana ait olmayan bu hesaptan dolandırıcılık yapılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir. Yasal işlemler başlatılmıştır. Lütfen itibar etmeyin" dedi.

Rektör Özkan adına açtığı sahte hesaptan yapılan konuşmalarda ’Selam canım nasılsın’ diyen dolandırıcı, ’İyiyim hocam siz nasılsınız, teşekkür ederim’ yanıtı aldıktan sonra, ’İyiyim teşekkürler canım. PTT’den pandemi özel alışveriş çeki dağıtılıyor seni de düşündüm, senin cep telin faturalı mıydı’ diye soruyor. ’Evet hocam faturalı hattım. Çok teşekkür ederim’ yanıtını aldıktan sonra da ’Numaranı yaz katılımını yapalım canım’ diyerek, karşı tarafın cep telefon numarasını alıyor. Ardından ise telefona gelen mesaja ’Evet’ yazıp 5523’e mesaj gönderilmesini istiyor.

Haber ile ilgili metin girin!.