Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Reina'daki teröristin videosunda dikkat çeken detay!

İstanbul Reina'yı basarak 39 kişiyi katleden teröristin video görüntüleri ortaya çıktı.

03.01.2017 09:51

Teröristin görüntüleri Taksim'de cep telefonundan kaydettiği anlaşılıyor. Bir diğer görüntüde ise terörist Laleli'de bir döviz bürosunda. Teröristin Reina'daki katliam sonrası kaçışına ilişkin de dikkat çeken detaylar ortaya çıktı. Taksici saldırganın Kuruşçeşmeye'ye geldiklerinde parası olmadığını söylediğini bu nedenle indirdiğini anlattı.

İstanbul'da yılbaşı gecesi Reina'ya saldıran ve 39 kişiyi katleden teröristle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Teröristin yeni görüntülerine ulaşıldı. Caniye ilişkin ne net görüntü Taksim'den. Terörist, cep telefonundan kendisini görüntülemiş ve etrafı kaydetmiş. Çekimi yaptığı yer Taksim. Görüntüde sessiz. Bu görüntüyle ilgili iki şüphe var. Bir tanesi keşif yaptığı yönünde. Diğeri ise bu görüntüyle terör örgütüne mesaj yolladığı ve 'ben buradayım' dediği şüphesi.

Taksim'deki görüntüyü 28 Ekim-6 Kasım arasında düzenlenen Sahaflar Festivali'nde çektiği iddia ediliyor.

İkinci görüntü

Reina'deki terör saldırısını gerçekleştiren saldırganın farkıl görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde teröristin bir gişe sorumlusu ile konuştuğu görülüyor. Görüntünün Laleli'de bir döviz bürosunda kaydedildiği iddia ediliyor. Güvenlik güçlerinin zanlıyı arama çalışmaları ise sürüyor. 

Telefondaki ipucu

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın ulaştığı bilgilere göre ise Terörle Mücadele ekipleri Reina'da 39 kişiyi katleden teröristin olaydan sonra taksiye binip Kuruçeşme'de indiğini belirledi. O taksici bulundu. Taksici saldırganın Kuruşçeşmeye'ye geldiklerinde parası olmadığını söylediğini bu nedenle indirdiğini anlattı. Sürücü, saldırganın aramasını rica ettiği numarayı aradağını, teröristin kısa süre telefonda konuştuğunu belirtti. Taksici saldırganın bozuk bir Türkçe'yle konuştuğunu da söylerken polis aranılan numarayı araştırmaya başladı. Bu kapsamda yapılan operasyonlarda Özbek ve Kırgızların da aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Saldırıda ışık kullanmış

Öte yandan saldırıdan kurtulan bir barmen, “Terörist, şarjöründe mermi bittikten sonra şarjör değiştirme sırasında bir şey atıyor, sonra bu ortalığı aydınlatıyordu. En az 3 kere bundan attı" diye anlattı. Teröristin şarjör değiştirme sırasında kullandığı askeri malzemenin; hedef kitleyi şaşırtmak, keskin aydınlığın arkasında kalarak hedefi çok daha iyi görmeyi sağlamak amacıyla kullanıldığı belirlendi.

Bu askeri malzemenin özel birliklerin operasyonları sırasında kullanıldığı kaydedildi.

Yorumlar | 0
üye profil