Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş koalisyon açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş koalisyon açıklaması!
Yayınlanma Tarihi: 11.08.2015 19:44 | Değiştirme Tarihi: 11.08.2015 19:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e Devlet Şeref Madalyası tevcih töreninin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Cumhurbaşkanı, kendisi anayasal çizgi  içerisinde kalsın) ifadelerini kullananlar, onlar Anayasa'nın içerisinde ne  olduğundan haberi yok. Bulundukları konumdan haberleri yok. Onlar önce adresleri  öğrenmeleri lazım. Adresleri de bilmiyorlar."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda Sayın Başbakan'a hükümet kurmak üzere  görevi verdim. Kendisi çalışmaları sürdürüyor. Şu anda anamuhalefet partisiyle  gerek heyetlerin yaptığı görüşmeler var, dün Sayın Başbakan'ın yaptığı görüşme  var. Televizyonda izlediğimiz kadarıyla perşembe, cuma tekrar görüşmelerinin  olacağını duyduk. Temenni ederim ki hayırlı olur. Ama öbür tarafta Milliyetçi  Hareket Partisi'nin de yine aynı şekilde heyet temsilcileriyle yaptığı görüşmeler  var. Bilemiyorum, belki Sayın Başbakan bu arada onlarla da bir görüşme yapabilir  veya yapacaktır. Bunlar şu anda benim tasarrufum içerisinde olan işler değildir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Meclis Başkanımla danışmam gereken, görüşmem  gereken anlarda da muhakkak kendisiyle bu konuları tabii ki görüşeceğim. Şu anda  da zaten görüşüyorum, görüşürüm. Niye? Ülke kesinlikle hükumetsiz kalmamalı,  başsız kalmamalı" dedi.