Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? 2021 Ramazan Bayramı ne zaman?

Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak sorusunun yanıtı, yüz binlerce vatandaşın büyük bir merakla araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Her yıl Ramazan ayının ortalarına doğru merak edilen Ramazan Bayramı tatili konusu, bu yıl da sorgulanmaya başladı. Ramazan Bayramı'nda tatil planlaması yapmak isteyen vatandaşlar, bayramın hangi güne denk geldiğini merak ediyor. Peki, Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? 2021 Ramazan Bayramı ne zaman?

Yayınlanma Tarihi: 26.04.2021 09:40
Değiştirme Tarihi: 26.04.2021 09:40
Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? 2021 Ramazan Bayramı ne zaman?

Ramazan Bayramı tatili, bayrama artık çok az bir zaman kalmasıyla birlikte yüz binlerce kişi tarafından sorgulanan ve merak edlen konular arasında yer alıyor. Hem dini vazifelerini yerine getirmek hem de bayram bir kaç günlüğüne kafa dinlemek isteyen vatandaşlar, Ramazan Bayramı tatilinin kaç gün olacağını araştırıyor. Peki, Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? 2021 Ramazan Bayramı ne zaman?

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK? 

Bu yıl bayramın birinci günü 13 Mayıs Perşembe günü idrak edilecek. Bayramın son günü ise 15 Mayıs Cumartesi günü olarak. Bayramın hafta sonuna denk gelmesinden dolayı toplam tatil günlerinin 4 gün olması bekleniyor.

Ancak sokağa çıkma kısıtlamalarının gelmesi durumunda bayram tatil günleri değişebilir. Bununla ilgili kesin kararın Kabine Toplantısı'nda ele alınması ön görülüyor.

RAMAZAN AYI NE ZAMAN BİTİYOR? 

Ramazan ayı bu yıl nisan ve mayıs aylarında idrak edilecek. Ramazan Bayramı arefe günü 12 Mayıs Çarşamba gününe denk geliyor. Müslümanlar bayrama kadar farz olan oruç ibadetini yerine getirecekler. 12 Mayıs’ta Ramazan Bayramı arefesinde son oruç tutulacak.

Ramazan Bayramı 1. gün: 13 Mayıs Perşembe

Ramazan Bayramı 2. gün 14 Mayıs Cuma

Ramazan Bayramı 3. gün 15 Mayıs Cumartesi