Ramazan Bayramı ne zaman? 2021 Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

2021 Ramazan Bayramı ne zaman sorusunun yanıtı, birçok kişi tarafından sorgulanmaya başladı. Ramazan ayının sona ermesine çok az bir zaman kala bir çok kişi Ramazan Bayramı'nın hangi güne denk geldiğini ve bayram tatilinin kaç gün olduğunu merak ediyor. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman? 2021 Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

Yayınlanma Tarihi: 03.05.2021 09:46
Değiştirme Tarihi: 03.05.2021 09:46
Ramazan Bayramı ne zaman? 2021 Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

2021 Ramazan Bayramı içn geri sayım başladı. Hem dini vazifelerini yerine getirmek hem de mini bir tatil planlaması yapmak isteyen vatandaşlar, Ramazan Bayramı tarihini merak ediyor. Diyanet İşleri tarafından yayınlanan dini takvimle birlikte, Ramazan Bayramı'nın bu yıl ne zaman başlayacağı belli oldu. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman? 2021 Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN? 

Kamu kurumlarında görev yapanlar Ramazan Bayramı öncesi 10 ve 11 Mayıs'ta tam, 12 Mayıs'ta ise yarım gün idari izinli sayılacak.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına konuyla ilgili yazı gönderildi.

Yazıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 14 Nisan'da Resmi Gazete'de yayımlanan Kovid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler konulu genelgeyle Kovid-19 salgınının Türkiye'de yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceğinin düzenlendiği anımsatıldı.

Tatil gün sayısı özel sektörde değişiklik gösterebilir.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN? 

Ramazan ayı bu yıl nisan ve mayıs aylarında idrak edilecek. Ramazan Bayramı arefe günü 12 Mayıs Çarşamba gününe denk geliyor. Müslümanlar bayrama kadar farz olan oruç ibadetini yerine getirecekler. 12 Mayıs’ta Ramazan Bayramı arefesinde son oruç tutulacak.

Ramazan Bayramı 1. gün: 13 Mayıs Perşembe

Ramazan Bayramı 2. gün 14 Mayıs Cuma

Ramazan Bayramı 3. gün 15 Mayıs Cumartesi