Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı? Gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında!

Ramazan Bayramı'na çok az bir zaman kala binlerce vatandaş, bayramda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını merak etmeye başladı. Ramazan Bayramı için gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısına çevrildi. Kabine bugün öğleden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Bayramda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı toplantının gündeminde yer alırken, çıkacak olan sonuç merakla bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi: 18.05.2020 09:32
Değiştirme Tarihi: 18.05.2020 16:49
Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı? Gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında!

Ramazan Bayramı'na artık çok az bir zaman kala gözler bugün gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısına çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak kabinenin gündeminde bayramda sokağa çıkma yasağı yer alacak. Arife günü de dahil olmak üzere 23-24-25-26 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağının olup olmayacağını merak eden vatandaşlar, kabine toplantısını dört gözle bekliyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün 8. kez telekonferans yöntemiyle kabine toplantısına başkanlık edecek. Toplantıda, uygulanacak yeni tedbirler ve normalleşme süreçleri ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda alınan tüm kararları ve bayramda yapılması beklenen sokağa çıkma yasağıyla ilgili kararlarını Millete Sesleniş konuşmasıyla açıklayacak.

YASAĞA KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR!

Kabine’ye yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Bilim Kurulu'nun da tavsiyeleri doğrultusunda Ramazan Bayramı arefesinden başlayarak 23-24-25-26 Mayıs günleri sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması bekleniyor.

İBRAHİM KALIN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan, Ramazan Bayramı'na ilişkin çok önemli açıklamalar geldi. İbrahim Kalın, Ramazan Bayramı öncesinde ortaya çıkan tablonun çok önemli rol oynayacağını belirten Kalın, "Bu bir haftalık süreçte önümüze gelen tablo alacağımız kararlar bakımından önemli olacak. Ramazan Bayramı'nda da koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok önlem alınması kuvvetle muhtemel." dedi.

"BİRÇOK ÖNLEM ALINMASI KUVVETLE MUHTEMEL"

GZT'nin YouTube yayına katılıp açıklamalar yapan Kalın, şunları söyledi: "Korona sonrası dönemin yeni normal olduğunu aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Tedbirlerle yaşamaya dikkat edeceğiz. Maskesiz çıkmamaya, sosyal mesafeyi korumaya özen göstermeliyiz. Ramazan Bayramı'na kadar önümüzde bir haftalık bir süreç var. Bu bir haftalık süreçte önümüze gelen tablo alacağımız kararlar bakımından önemli olacak. Ramazan Bayramı'nda da koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok önlem alınması kuvvetle muhtemel.