Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ramazan ayının ilk günlerinde havalar nasıl olacak?

Ramazan ayının ilk günlerinde havalar nasıl olacak?

Yetkililer müjdeyi verdi; Ramazan ayının ilk gününde havaların 4-8 derece azalacağı söylendi. Marmara için ise veriler yarından itibaren özellikle İstanbulluların kısa bir süre de olsa serin bir nefes alacağını gösterdi.

27.06.2014 18:45

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü hafta başında Antalya ve çevresinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 - 5 derece üzerine çıkacağı uyarısında bulundu. Pazar günü için nemin de etkisiyle 50-53 derecenin hissedileceği açıklandı. Balıkesir, son 7 yılın en sıcak haziran gününü yaşadı ve 38,6 derece sıcaklık hissedildi. Yetkililer müjdeyi verdi; Ramazan ayının ilk gününde havaların 4-8 derece azalacağı söylendi. Marmara için ise veriler yarından itibaren özellikle İstanbulluların kısa bir süre de olsa serin bir nefes alacağını gösterdi.Antalya ve çevresinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıktı. Yüksek nem oranı yüzünden hissedilen sıcaklık gerçek sıcaklığın 10- 15 derece üzerine çıktı. Yarın yüzde 45 nem oranı beklenen Antalya'da hava sıcaklığı 44 derece olarak yaşanacak pazar günü ise 50-53 derecede hissedilecek.Sıcaklıkların mevsim normallerinin yaklaşık 10 derece üzerine çıktığı Balıkesir'de dün, son 7 yılın en sıcak haziran günü yaşandı. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği dün, özellikle Ege ve Marmara'nın bazı noktalarında termometreler 41,4 dereceye ulaşan değerleri gösterdi.     Balıkesir'de, mevsim normallerinin yaklaşık 10 derece üzerine çıkan hava sıcaklığı yaşandı. İl merkezinde Meteoroloji kayıtlarına 38,6 derece olarak geçerken, ayın 26'sı son 7 yılın en sıcak haziran günü oldu. Yetkililer, hava sıcaklıklarının ramazan ayının ilk gününde 4 ile 8 derece azalacağını belirterek, İzmir ve Manisa'da 34, Balıkesir'de 30 ve Aydın'da 37 olarak tahmin edildiğini söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre ise Marmara yarından itibaren kısa süreliğine de olsa serin bir nefes alacak. Özellikle İstanbul'da hava 3 gün boyunca hava parçalı bulutlu 28 derece olacak. Marmara'da yer yer yağmur yağacak.
Yorumlar | 0
üye profil