Rakı kadehi, bira, sigara... Görüntüler tepki çekmişti! Ve karar verildi...

İstanbul Kartarl'da ağzına değdirilen rakı kadehi, elinde bira ve sigaralı fotoğrafları sosyal medyada paylaşılan 1.5 çocuğun görüntüleri infial yaratmıştı. Yaşananlar üzerine anne Figen Ü. hakkında soruşturma başlatılmıştı. Tepki çeken görüntülerle ilgili karar bugün verildi. Anne Figen Ü. hakkında takipsizlik kararı çıktı. Figen Ü., rakı kadehini çocuğunun ağzına kendisinin değdirdiğini belirtirken, kuzeni Merve A. hakkında 'Kötü muamele' ve 'Çocuğa sağlık için tehlikeli madde verme' suçundan 7 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi. 

Yayınlanma Tarihi: 11.12.2020 13:48
Değiştirme Tarihi: 11.12.2020 13:48
Rakı kadehi, bira, sigara... Görüntüler tepki çekmişti! Ve karar verildi...

1.5 yaşındaki K.B.'nin sosyal medyada paylaşılan fotoğrafı büyük tepki toplamıştı. Baba Burak B., oğlu K.B.'nin ağzına değdiren rakı kadehli elinde bira ve sigaralı fotoğraflarını görünce savcılığın yolunu tutmuştu. Şikayet üzerine bebeğin annesi Figen Ü. ve Figen Ü.'nün kuzeni Merve A. hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Figen Ü., bir dönem şikayetçi Burak B. ile birlikte yaşadığını, çocuğunun babası olduğunu, daha sonra ayrıldıklarını söyledi. Çalıştığı dönemler çocuğunu kuzeni Merve A.'ya bıraktığını söyleyen Figen Ü., fotoğrafların da kendisi işteyken çekilip sosyal medyada paylaşıldığını iddia etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

ŞÜPHELİ KUZEN RAKILI FOTOĞRAFI KENDİSİNİN ÇEKTİĞİNİ KABUL ETTİ

Merve A.'da ifadesinde Figen Ü.'nün işe gittiğini, çocuğu kendisine bıraktığını, kendisinin de arkadaşları ile dışarı çıktığını, içki içtiğini, o sırada içki kadehi ile fotoğraf çekip sosyal medya hesabında paylaştığını söyledi. Savcılık anne Figen Ü. hakkında, "Aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali" ve "Basit yaralama" yürüttüğü soruşturmada takipsizlik kararı verdi.

Figen Ü.'nün kuzeni Merve A. hakkında ise iddianame düzenlendi. Figen Ü.'nün iş gittiği için oğlu K.B.'yi kuzeni olan Merve A.'ya bıraktığı belirtilen iddianamede, Merve A.'nın da çocuğu dışarıya götürdüğü anlatıldı. Dışarıda arkadaşları ile buluşan Merve A.'nın alkol kullandığı belirtilen iddianamede, "Rakı bardağını K.B.'nin ağzına değdirdiği, daha sonra ise sosyal medyada bu fotoğrafı paylaştığı, çocuğa alkol içirmediğini söylediği" anlatıldı.

MERVE A. HAKKINDA 2 YILA KADAR CEZA İSTENDİ

İddianamede Merve A.'nın, "Kötü muamele" ve "Çocuğa sağlık için tehlikeli madde verme" suçundan 7 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması istendi.

İDDİANAME MAHKEMEYE GÖNDERİLDİ

İddianamenin gönderildiği Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nin, 15 gün içinde iddianamenin kabulü veya reddi yönünde karar vermesi bekleniyor. Baba Burak B.'nin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 1.5 yaşındaki K.B., anne Figen Ü.'den alınarak devlet korumasına verilmişti.

Kaynak: DHA