Rachad Ghandour'dan Türkiye açıklaması

Rachad Ghandour,Türkiye pazarına giriş yaptı. İlk yatırımını makarna üretimine yapacak olan Ghandour, ardından ton balığı üretimine de girecek. 

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 17:04
Değiştirme Tarihi: 17.09.2020 17:06
Rachad Ghandour'dan Türkiye açıklaması

Türkiye’nin uyguladığı teşvikler ve motivasyonun kendilerini yatırım yapmaya sevk ettiğini belirten Rachad Ghandour, hem konum hem de işgücü bakımından Türkiye’nin Avrupa ve Orta Doğu bölgesinde en güçlü figür olduğunu vurguluyor.

Türkiye pazarına Ross Qatar ve Ross İthalat İhracat Dış Ticaret ile giriş yaptıklarını ifade eden Ghandour, yatırımlarının artacağını belirtirken Ross Türkiye için 35 Milyon TL ila 50 Milyon TL arasında bir yatırımda bulunacaklarını vurguladı.

Ross Türkiye için yapacağı yatırımın ilk adımını makarna üretimiyle atmayı planlayan şirket, ikinci adım olarak ton balığı üretimine girecek. Bu sektörlerin devlet teşviki sağlaması açısından ilgiyi daha da artırdığı ifade ediliyor. Rachad Ghandour, Ross’un alanını genişletmek, müşteri memnuniyetine yönelik ihtiyaçları ve en iyi hizmeti sağlamak için yeni ürün gruplarına kaynak aktarmayı sürdüreceklerini söylüyor. Ross ürünlerinin sıkı hijyen standartlarına uygun ve helal sertifikalı olarak sunulduğunu da ifade ediyor.

Türkiye’nin yüksek güvenlikli bir ülke olduğunu ve suç oranının düşük olduğunu ifade eden Ghandour, temel hammaddeleri olan makarnanın Türkiye’de fazlasıyla bulunduğunu belirterek Türkiye’deki ürünlerin kalitesine güvendiklerini vurguladı.

Etiketler: Rachad Ghandour