Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Putin yine tehdit etti...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin geleneksel yılsonu basın toplantısında Türkiye Rusya arasında yaşanan krize değindi.

17.12.2015 13:06

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin geleneksel yılsonu basın toplantısında Türkiye Rusya arasında yaşanan krize değindi. Putin düşürülen Rus uçağı için "bu düşmanca bir tutum" ifadesini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in gündeminde yine Türkiye var...   "Türkiye'nin neden uçağımızı düşürdüğünü anlamadık. Bu düşmanca bir tutum" diyen Putin,  "Bizimle irtibata geçmelerini beklerdik ama onlar NATO'yu kalkan olarak kullanmayı tercih ettiler." ifadelerini kullandı."Türkiye'deki mevcut yönetimle anlaşmaya varmak zor olacak gibi görünüyor. İlişkilerin onarılması konusunda umut görmüyorum" dedi...

Türkiye'ye gözdağı

Türkiye'ye gözdağı veren Putin, Türkiye uçağımızı düşürdükten sonra oradan (Suriye'den) çekileceğimizi mi düşündü? Rusya öyle bir ülke değil. Suriye'deki varlığımızı güçlendirdik. Suriye'de artık S-400 hava savunma sistemlerimiz var. Türkiye eskiden Suriye'nin hava sahasını sürekli olarak ihlal ediyordu. İsterse, buyursun şimdi de etsin.

Yorumlar | 0
üye profil