PSG-Başakşehir maçındaki ırkçılık rezaletiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başakşehir'in yardımcı antrenörü Pierre Webo'nun maruz kaldığı ve dünyanın konuştuğu ırkçılıkla ilgili de flaş ifadeleer kullandı. 

Yayınlanma Tarihi: 09.12.2020 13:38
Değiştirme Tarihi: 09.12.2020 13:38
PSG-Başakşehir maçındaki ırkçılık rezaletiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni açıklama

Şampiyonlar Ligi'ndeki temsilcimiz İstanbul Başakşehir'in, UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu 6. hafta mücadelesinde Fransa'nın Paris Saint Germain takımıyla karşı karşıya geldiği mücadelede, Webo'ya yönelik karşılaşmanın 4. hakemi tarafından yapılan ırkçılıkla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni bir açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başakşehir'in çok kararlı bir duruş serglediğini ifade etti. 

Erdoğan'ın konuyla ilgili sözleri şu şekilde:

Fransa'daki Başakşehir-PSG maçında meydana gelen bu hadise hakikaten Fransa'nın son dönemlerdeki özellikle ırkçı yaklaşımlarının yeni bir ifadesidir. Buradaki bu yaklaşım asla affedilemez. Nitekim ben de dün akşam bununla ilgili Twitter hesabımdan açıklamalarımı yaptım. Gerek parti sözcümüz gerek aynı şekilde Cumhurbaşkanlığı Sözcümüz açıklamalarımızı yaptık. Bu duruşu aynı kararlılıkla devam ettireceğiz.

Dün akşam Başakşehir çok kararlı bir duruş sergiledi ve sahadan çekilmeleri, Rumen hakemi almalarına rağmen arkadaşlar direndiler, 'bizim için yeterli olmaz' dediler. Hakemlerin dördünün de değiştirilmesi kararı verildi. Tabi burada Demba Ba falan çok kararlı durdular. Bu kararlı duruş sonrasında da bu akşama alındı maç.

Fransa ırkçı yaklaşımların yoğunlaştığı bir yer haline geldi. Temenni ederiz ki bu akşamki maç suhuletle devam eder.

Etiketler: erdoğan