Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci, dünyaca ünlü TIME dergisinin kapağında yer aldı

Koronavirüs salgınına karşı ABD'li Pfizer şirketiyle geliştirdikleri Covid-19 aşısıyla dünyaya umut olan Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci, dünyanın en ünlü ve prestijli dergilerinden TIME'ın yeni yıl sayısının kapağında yer aldılar. 

Yayınlanma Tarihi: 08.01.2021 15:17
Değiştirme Tarihi: 08.01.2021 15:17
Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci, dünyaca ünlü TIME dergisinin kapağında yer aldı

Alman BioNTech firmasının kurucusu Prof. Dr. Uğur Şahin ile eşi Özlem Türeci, TIME dergisinin 2021 yılı ilk sayısının kapağında yer aldı. Koronavirüs aşısını geliştiren Şahin ve Türeci, dünyanın da en çok konuştuğu ikili olmuştu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

ac2021'in ilk sayısında çift kapakla çıkan TIME, ABD sayısında Kongre baskınına yer verirken, 'The Year Ahead' özel sayısında ise "Aşı Devrimi" manşetiyle kapakta Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci'ye yer verdi.

Almanya'nın en büyük ilaç firmalarından BionTech'in kurucu ortakları olan Şahin ve Türeci ABD'li Pfizer şirketiyle ortak geliştirdikleri Kovid-19 aşısının gösterdiği başarıyla dünya gündeminin bir numarasına yerleşti ve koronavirüs salgınıyla mücadelede en önemli isimler haline geldi. 

Şahin ve Türeci'nin mucitleri olduğu Pfizer / BionTech aşısı hali hazırda dünyada birçok ülkede yaygın olarak kullanılmaya başlanmış durumda.