Prof. Dr. Orhan Şen, sisli havanın Salı gününe kadar süreceğini söyledi ve uyarıda bulundu

İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Orhan Şen sisli havanın Salı gününe kadar süreceğini söyledi ve son dakika önemli uyarılarda bulundu.  Prof. Dr. Orhan Şen,  ‘Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımız sisli havalarda çok mecbur kalmadıkları sürece dışarıya çıkmasınlar” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 26.10.2020 15:00
Değiştirme Tarihi: 26.10.2020 15:00
Prof. Dr. Orhan Şen, sisli havanın Salı gününe kadar süreceğini söyledi ve uyarıda bulundu

İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Orhan Şen Hürriyet muhabiri Musa Kesler’e son dakika önemli açıklamalarda bulundu. 

Prof. Dr. Orhan Şen sisli havalara karşı vatandaşları uyardı. Sisli havaların görüş mesafesini düşürüp hava ve kara trafiğini tehlikeye düşürdüğü gibi salgının bulaşma hızını da artırabileceğini söyledi.

Şen, sis içerisindeki su zerreciklerine bulaşan virüs partiküllerinin soluma yoluyla insanlara hastalık bulaştırabileceğine dikkat çekti. ‘Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımız sisli havalarda çok mecbur kalmadıkları sürece dışarıya çıkmasınlar” dedi. Şen, sisli havanın Salı gününe kadar devam edeceğini, daha sonra da yağışların başlayacağını söyledi.