Prof. Dr. Orhan Şen açıkladı! Hafta sonu hava nasıl olacak?

Hava durumundaki değişimlerle ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Orhan Şen, "Enteresan bir Mart ayı geçiriyoruz, yağış bol miktarda oluyor. 3 saat yağış var, sonra hava açıyor, Mart sonuna kadar bu şekilde gidecek gibi görünüyor" dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 18.03.2021 11:12
Değiştirme Tarihi: 18.03.2021 11:12
Prof. Dr. Orhan Şen açıkladı! Hafta sonu hava nasıl olacak?

Yurt genelinde yağışlı hava etkisini sürdürüyor. Prof. Dr. Orhan Şen, hava durumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar: 

Enteresan bir Mart ayı geçiriyoruz, yağış bol miktarda oluyor. 3 saat yağış var, sonra hava açıyor, Mart sonuna kadar bu şekilde gidecek gibi görünüyor. Bugün İstanbul'da öğleye kadar yağış var, öğleden sonra hafifler. Ankara'da öğleye kadar kar yağıyor. Doğu Anadolu'da kar yağışları devam ediyor, kıyı kesimlerde sağanak yağışlar olacak. Antalya ve Zonguldak gibi yerlerde yağışlar çok olur bu mevsimlerde.

HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

İstanbul'da bu sistem hafta sonuna kadar devam ediyor. Pazar akşamı ve pazartesi günü kuvvetli yağışlar geliyor Batı'dan itibaren. Ege Bölgesi ve İstanbul'da su baskınları meydana getirebilir. Yarın İstanbul'da yağış yok gibi... Cumartesi günü yine var, pazar günü daha kuvvetli, pazartesi günü daha kuvvetli olacak ama pazartesi günü havalar biraz ısınıyor. Mart sonuna kadar bu şekilde devam edecek gibi görünüyor.

Doğu ve Karadeniz'de çığ riski devam ediyor. Yağışlar devam ediyor, sıcaklıklar biraz düşük ama pazartesiden itibaren yükselecek.

Haber ile ilgili metin girin!.(CNN Türk)