Prof. Dr. Naci Görür Malatya depremi sonrası uyardı! 'Dikkatli olunmalı ve önlem alınmalıdır'

Malatya'da meydana gelen 5.2'lik deprem sonrası önemli açıklamalarda bulunan Bilim Akademi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, o bölgede yaşayan vatandaşları ve yetkilileri uyardı. Prof. Dr. Naci Görür, "DAF’daki kırılma Çelikhan-Erkenek sınırına dayandı. Bu deprem DAF üzerinde ve Bitlis süturuna yakın. Şimdi Çelikhan-Erkenek arası daha sıkıntılı hale geldi.  Burada dikkatli olunmalı ve önlem alınmalıdır. Zamanı bilmiyoruz." ifadelerinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 04.08.2020 13:42
Değiştirme Tarihi: 04.08.2020 13:42
Prof. Dr. Naci Görür Malatya depremi sonrası uyardı! 'Dikkatli olunmalı ve önlem alınmalıdır'

Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür Malatya depremi sonrası o bölgeleri uyardı. İşte Prof. Dr. Naci Görür'ün yaptığı o açıklama;

PROF. DR. NACİ GÖRÜR O BÖLGELERİ UYARDI: ÖNLEM ALINMALIDIR

"Arkadaşlar merhaba, Malatya-Pütürge/Tepehan’da 5’in üzerinde bir deprem oldu. Hatırlarsanız, Elazığ depreminden sonra DAF’ın uyandığını, bundan sonra depremleri Kuzeydoğudan güney batıya doğru taşıyabileceğini öngörmüş ve Çelikhan-Erkenek ve Erkenek-K. Maraş arasına dikkat çekmiştik. Bu depremle DAF’daki kırılma Çelikhan-Erkenek sınırına dayandı. Bu deprem DAF üzerinde ve Bitlis süturuna yakın. Şimdi Çelikhan-Erkenek arası daha sıkıntılı hale geldi.  Burada dikkatli olunmalı ve önlem alınmalıdır. Zamanı bilmiyoruz. Şekil de gönderiyorum. İyi günler"

Haber ile ilgili metin girin!.