Prof. Dr. Naci Görür'den, Malatya depremi sonrası flaş uyarı geldi

Malatya'nın Pütürge ilçesi'nden meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem herkesi korkuttu. Malatya'da gelen depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından son dakika bir açıklamada bulundu.  Prof. Dr. Naci Görür, "Arkadaşlar, öğlen Malatya-Pütürge-Bölükkaya’da 4,8’lik deprem oldu. Elazığ depreminden sonra DAF Elazığ depreminde kırılan kolunun GB ucuna, yani Çelikhan-Erkenek kesimine depremlerle stres transfer ederek orayı zorluyor. Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu kesimi riskli" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 12.11.2021 18:08
Değiştirme Tarihi: 12.11.2021 18:08
Prof. Dr. Naci Görür'den, Malatya depremi sonrası flaş uyarı geldi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD), internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 12.19'da merkez üssü Pütürge olan 4,7 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Deprem, 6,93 kilometre derinlikte gerçekleşti. Deprem çevre illerden de hissedildi. Öte yandan Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.0 olarak duyurdu.

PROF. DR. NACİ GÖRÜR'DEN UYARI

Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Arkadaşlar, öğlen Malatya-Pütürge-Bölükkaya’da 4,8’lik deprem oldu. Elazığ depreminden sonra DAF Elazığ depreminde kırılan kolunun GB ucuna, yani Çelikhan-Erkenek kesimine depremlerle stres transfer ederek orayı zorluyor. Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu kesimi riskli" ifadelerini kullandı.

İlgili Sayfalar: Playlist