Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan'dan müjdeli haber: Son hafta sonu kısıtlaması olabilir

Milyonlarca vatandaş, 1 Haziran normalleş planlarını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Koca'nın işaret ettiği bu tarihle ilgili konuşan Toplum Bilimleri Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan, katıldığı canlı yayında önemli ifadeler kullandı. İlhan, 'İnşallah hiçbir akşam, hiçbir hafta sonu, hiçbir bayram evimizde kalacağımız günler olmaz' dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 28.05.2021 12:45
Değiştirme Tarihi: 28.05.2021 12:45
Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan'dan müjdeli haber: Son hafta sonu kısıtlaması olabilir

Tam kapanma kararlarının sona ermesiyle yalnızca hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağıyla ilgili değerlendirmede bulunan Mustafa Necmi İlhan, 'İnşallah bu hafta sonu son kısıtlama günü olur' dedi. 

İşte Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan'ın canlı yayında yaptığı açıklamalar

İyi bir noktaya doğru yol aldığımızı söylememiz mümkün. Bundan sonraki süreçte gideceğimiz yaklaşım daha çok toplumun bireysel kurallara uyması. Yani fiziksel mesafe, maske, hijyen... İnşallah hiçbir akşam, hiçbir hafta sonu, hiçbir bayram evimizde kalacağımız günler olmaz. İnşallah bu hafta sonu son kısıtlama günü olur.

Hedeflenen grubun 5’te birini aşılamış durumdayız. Yine de aşı olsa da hasta olabilir vatandaşlarımız ama hafif atlatıyor. Sırası gelenlerin aşı olması gerekiyor.

"DAHA GÜZEL ZAMANLARDA EYLÜL-EKİM AYINA YOL ALABİLECEĞİMİZE İNANIYORUM" 

Endişe etmemek, tedbirli olmak lazım. Şu an geldiğimiz noktada elimizde aşı var. Bireysel kısıtlamalara devam edeceğiz, tedbirli olacağız. İnşallah bir daha toplu kısıtlamalara gerek olmayacaktır. Kapalı ortamlarda az bulunmaya dikkat edersek daha güzel zamanlarda ben Eylül-Ekim ayına yol alabileceğimize inanıyorum.

"UMARIM KISITLAMALARLA SON HAFTA SONU OLUR" 

Kısıtlamalarla çok büyük bir başarı elde ettik. Küçük esnafımız çok zorlandı, çok zor bir süreç yaşadık ancak elimizdeki en etkili yöntem buydu. Kısıtlamalar kaldırılsa bile koronavirüs tehlikesi devam ediyor. Koronavirüs tehlikesi geçmedi ama inşallah bu hafta sonu kısıtlamalarla yaşadığımız son hafta sonu olur.

Elbette belli kurallar var. Bu kurallara uyulduğu takdirde 1 Haziran'dan sonra her şeyin açılarak gideceğini düşünüyorum.