Prof. Dr. Melih Bulu Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atandı | Melih Bulu kimdir? İşte kariyeri...

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayınlandı. Karara göre Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Melih Bulu atandı. Prof. Dr. Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasının ardından çok sayıda kişi 'Melih Bulu kimdir, kaç yaşında? Melih Bulu biyografisi, hayatı' yazıp internette aratma yaptı. Peki Melih Bulu kimdir? İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 02.01.2021 10:12
Değiştirme Tarihi: 02.01.2021 10:12
Prof. Dr. Melih Bulu Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atandı | Melih Bulu kimdir? İşte kariyeri...

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar neticesinde 5 üniversiteye rektör atandı. Resmi gazetede yayımlanan kararlara göre Boğaziçi Üniversitesi'ne Prof. Dr. Melih Bulu rektör olarak atandı. 

Prof. Dr. Melih Bulu'nun Boğaziçi Rektörü olmasının ardından çok sayıda kişi Melih Bulu ile ilgili bilgileri merak etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

PROF. DR. MELİH BULU KİMDİR? MELİH BULU KARİYERİ, BİYOGRAFİSİ...

Melih Bulu, lisans eğitimini 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini ise Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.

Prof.Dr. Bulu, özel sektörde TUSAŞ'da proje mühendisi olarak CASA, Atak Helikopter ve F-16 Programlarında çalıştı. P&G'de Fabrika Müdür Yardımcılığı görevinde özellikle verimlilik ve maliyet tasarrufu alanlarında görevler aldı.

Benzeri şekilde çalışma hayatında gerek profesyonel gerekse girişimci olarak bir çok üretim ve servis sektöründeki firmada strateji ve yönetim konularında danışmanlıklar yaptı.

Prof. Bulu 2009’da başlayan tam zamanlı akademik kariyeri boyunca bölüm başkanlığı, dekanlık, MBA koordinatörlüğü, uluslararası işbirliği koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

2017 tarihi itibarıyla Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Bulu, 2011'den bu yana İstanbul Elektrik Elektronik Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği Ar-Ge Pazarın Yönetim Kurulu Üyesidir.