Prof. Dr. Ercüment Ovalı koronavirüse yakalanıp kokteyl antikor ile 72 saatte hastalığı yendiğini iddia etti

Koronavirüs salgının henüz başlarında yürüttüğü çalışmalarla dikkat çeken ve sonrasında açıklama yapmaktan sakınan Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı. Ovalı, kokteyl antikor ile 72 saatte ciğerlerinin tertemiz olduğunu ve iyileştiğini iddia etti. Ercüment Ovalı ile ilgili bu gelişme sonrası akıllara Ercüment Ovalı aşıyı buldu mu? Ercüment Ovalı tedaviyi buldu mu? sorusunu akıllara getirdi.

Yayınlanma Tarihi: 26.12.2020 09:49
Değiştirme Tarihi: 26.12.2020 09:49
Prof. Dr. Ercüment Ovalı koronavirüse yakalanıp kokteyl antikor ile 72 saatte hastalığı yendiğini iddia etti

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, geçtiğimiz yıl 23 Nisan'da koronavirüs aşısını tanıtacağı iddialarıyla gündeme gelmiş ve uzun süre gündemde kalmıştı. Ercüment Ovalı aradan geçen sürede koronavirüs aşısını tanıtmamış olsa da yeniden gündeme geldi. 

Koronavirüse yakalandığını söyleyen Ovalı, akciğerlerine inen virüsü 72 saatte kendi ürettiği kokteyl antikorla yok ettiğini söyledi. 

Sağlık Bakanlığı'nın ürettikleri ilaca ruhsat vermediğini söyleyen Prof. Dr. Ercüment Ovalı, "İlaç olarak şu anda dünyada 3 ilaç önemli gelişmeler gösteriyor. Bir de bizim yaptığımız kokteyl antikor var, Bakanlık buna ruhsat vermedi ama ben koronavirüs oldum, 5 gün önce. Akciğerlerim tutulduğu, diğer ilaçların etkinliğine inanmıyorum ve reddettim. Kokteyl antikor ile akciğerlerim 72 saatte tertemiz oldu, 5. günde evime döndüm" dedi.

Ercüment Ovalı'nın yaptığı bu açıklamanın ardından sosyal medya kullanıcıları da çok sayıda paylaşımda bulundu. 

İşte o paylaşımlardan bazıları...

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Etiketler: ercüment ovalı