Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Prandelli için çok sert sözler!

Prandelli için çok sert sözler!

Açıklama yapmadan İtalya Milli Takımı'ndan istifa ettikten sonra Galatasaray ile anlaşan Cesare Prandelli'ye ülkesinde tepkiler dinmiyor. Prandelli'nin 5 yıl çalıştığı Fiorentina'nın sahibi ile onursal başkanı Della Valle kardeşler sert açıklamalarda bulu

12.07.2014 11:17

Fiorentina'nın sahibi Diego Della Valle ile kulübün Onursal Başkanı kardeşi Andrea Della Valle, Roma'da katıldıkları bir etkinlikte, İtalya'dan kaçmakla suçlanan teknik direktör Cesare Prandelli'yi değerlendirdi.

"Onun DNA'sında var"Diego Della Valle, "Prandelli artık Türkiye 'de çalışacak. Bu konudaki yorumunuz nedir?" şeklindeki sorusunu, "Bana Prandelli'yle ilgili bir şey sormayın, çünkü söz konusu o olunca objektif açıklama yapamıyorum. Zira Prandelli saygı duymadığım bir insan. Bundan başka ne yorum istiyorsunuz? Milli takımdan istifa etmesi beni hiç şaşırtmadı. O zoru gördüğünde her zaman kaçan birisidir. Bunun şahidi benim. Bu onun DNA'sında var" yanıtını verdi.56 yaşındaki teknik adamın, hiçbir şeyi iyi yapmayı başaramadığını savunan Della Valle, "Sadece medyatik ilişkileri çok güçlü bir şekilde kurar, iş icraata gelince faaliyet yoktur. Ağızlarda acı bir tat bırakarak İtalya'dan ayrıldı. Hiç kimseye neler olduğunu açıklamadı. 'Ne yaptığımı size açıklayayım' deme alçakgönüllülüğünü bile gösteremedi" diye eleştirilerini sürdürdü.    "Prandelli Türkiye'de iyi işler yapabilir"Andrea Della Valle ise, ağabeyinden daha yumuşak ifadeler kullandı. Prandelli'yi profesyonel bakımdan en iyi tanıyan kişinin kendisi olduğunu belirten Della Valle, "O iyi bir antrenördür. O, Della Valle Fiorentina'sının önemli bir parçası oldu. Bir süredir teknik direktörlük yapmıyordu, şimdi Türkiye'de bunu hayata geçirebilecek" ifadeleriyle, Prandelli'nin 4 yıllık milli takım görevi boyunca aktif olamadığına işaret etti.Tecrübeli teknik adamın Türkiye'de iyi işler yapacağına inandığını dile getiren Della Valle, "Orada yüzde 100 antrenörlük yapacak. Ancak ne yazık ki son haftalarda çok dağıldı. Prandelli, elenmemizin tek sorumlusu olarak oyuncumuz Rossi'yi gösterme rahatlığına da sahip. O sadece saçmalıyor. Umarım sadece bir şaşkınlık içinde bunları söylemiştir" dedi.İtalyan iş dünyasının önemli simaları Della Valle kardeşler, 2002 yılında Fiorentina'yı satın almış, 2005-2010 yılları arasında Prandelli ile birlikte çalışmıştı.
Yorumlar | 0
üye profil