Pompalı tüfekle öldürülen Emine Yanıkoğlu'nun katilinden pes dedirten savunma

Ankara Keçiören'de eşinden boşanmak isteyip ailesinin yanına sığınan 20 yaşındaki Emine Yanıkoğlu, eşi Soner Yanıkoğlu tarafından öldürüldü. Cinayetin ardından ise 2017 yılında Emine'nin evliliğiyle başlayan dram da ortaya çıktı. 

Yayınlanma Tarihi: 03.08.2020 09:35
Değiştirme Tarihi: 03.08.2020 09:35
Pompalı tüfekle öldürülen Emine Yanıkoğlu'nun katilinden pes dedirten savunma

Ankara Keçiören'de yaşayan 20 yaşındaki Emine Yanıkoğlu, boşanmak istediği eşi Soner Yanıkoğlu tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürüldü. Cinayetin sonrasında ise büyük bir dramın olduğu ortaya çıktı. Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre 2017 yılında henüz 17 yaşındayken ailesiyle konuşup Soner'e aşık olduğunu, evlenmelerine engel olunursa ona kaçacağını söyleyen Emine, evliliğinden bir yıl sonra anne oldu. 

Eşinden şiddet de gören Emine, ailesinin yanına geri dönerek yaklaşık 8 ay önce Soner'e boşanma davası açtı

Ailelerin araya girmesi sonucu çift yeniden bir araya geldi ancak şiddet sona ermedi. Son olarak 1 ay önce eşinden tekrar şiddet gören Emine, 1.5 yaşındaki oğluyla birlikte ailesinin yanına geri döndü. Boşanmaya kesin olarak karar vermişti. 

Emine'ye eşinden bir mesaj geldi. Mesajda 'Eve dönmezsen seni öldüreceğim' yazılıydı. Emine Soner'e olumsuz cevap verdi. Bunun üzerine Soner pompalı tüfek ile Emine'nin kaldığı evin yolunu tuttu. Kapının kilidini kırdı ve içeri daldı. Yanındaki pompalı tüfekle 1.5 yaşındaki oğlunun annesi Emine'yi öldürdü. 


Cinayeti işlediği pompalı tüfek ile polise teslim olan Soner Yanıkoğlu, ilk ifadesinde eşinin eve dönmesini istediğini, eşinin ise bu teklifi kabul etmeyip hakaret ettiğini söyledi. Soner'in “Barışmak için eve dönmesini istedim. Kabul etmedi, hakaret etti. Artık beni istemediğini, birlikte olamayacağını, boşanacağını söyledi. ‘Seni sevmiyorum’ deyince sinirlendim, kendimi kaybettim. Çok pişmanım, eve dönseydi bunların hiçbiri olmayacaktı” dediği öğrenildi. 

Soner Yanıkoğlu’nun sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşım da dikkatlerden kaçmadı. “Herkesin çevresi gölgesi kadardır, yıkmasını bilene... Değeri ise kurşun kadardır sıkmasını bilene...” paylaşımında bulunduğu görüldü.