POMEM sonuçları açıklandı | 27. Dönem POMEM mülakat sonuçları sorgulama

27. Dönem POMEM mülakat sonuçları, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruyla birlikte açıklandı. 2 Kasım sabahı açıklanan POMEM mülakat sonuçlarının ardından binlerce polis adayı https://www.pa.edu.tr/ adresinden sonuçlarını sorgulamaya başladı. İşte 27. Dönem POMEM mülakat sonuçları sorgulama ekranı.

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2021 09:24
Değiştirme Tarihi: 02.11.2021 09:24
POMEM sonuçları açıklandı | 27. Dönem POMEM mülakat sonuçları sorgulama

POMEM sonuçları için beklenen duyuru geldi ve binlerce polis adayının merakla beklediği 27. Dönem POMEM mülakat sonuçları erişime açıldı. Polis olabilme hayaliyle POMEM sınavı ve ardından mülakatlarına giren polis adayları, Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet adresi üzerinden sonuçlarını görüntüleyebiliyor. İşte 27. Dönem POMEM mülakat sonuçları sorgulama ekranı.

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI DUYURDU!

"27. Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

POMEM sonuçları Polis Akademisi Sınav Sonucu Sorgulama ekranı üzerinden  açıklandı... İşte POMEM sonuç ekranı - Son Dakika Haberleri

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir." ifadelerine yer verildi. 

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis olarak görev alacak adaylar son aşama olarak girdikleri mülakatların ardından sonuçlara kilitlenmişti. 

POMEM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

POMEM sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? POMEM mülakat sonuçları  ekranı: Pa.edu.tr | Gündem Haberleri

POMEM YEDEK ALIMI NASIL OLUYOR?

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar Polis Akademisi sitesinde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir.

POMEM yedek alımı ile ilgili henüz tarihler açıklanmadı. Son dakika bilgileri geldiği zaman detaylar habere eklenecek.

POMEM'DE DEĞERLENDİRME NASIL YAPILIR?

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının yüzde 25'i, fiziki yeterlilik sınavı puanının yüzde 25'i ve mülakat sınavı puanının yüzde 50'sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS'den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

İlgili Sayfalar: Playlist