POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 27. Dönem POMEM mülakat sonuçları için geri sayım

27. Dönem POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, binlerce polis adayı tarafından merakla sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. 27. Dönem POMEM mülakat sonuç tarihi hakkında Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gelecek olan haberi bekleyen adaylar için heyecanlı bekleyiş sürmeye devam ediyor. Peki, POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yayınlanma Tarihi: 31.08.2021 15:31
Değiştirme Tarihi: 31.08.2021 15:31
POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 27. Dönem POMEM mülakat sonuçları için geri sayım

POMEM sözlü mülakat sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürmeye devam ediyor. Ön başvuru, sınav ve fiziki parkuru başarıyla geçen adaylar, 27. Dönem POMEM mülakat sonuçlarının açıklanmasını dört gözle bekliyor. Peki, POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 

POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

POMEM sözlü mülakat sonuçları, değerlendirmelerin tamamlanması ardından online platform üzerinden açıklanacak. 27. Dönem POMEM mülakat sonuç tarihi hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak geçtiğimiz yıllar kaynak alındığında POMEM sözlü mülakat sonuçlarının eylül ayının ilk haftasında açıklanması ön görülüyor.

Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25’i ve mülakat sınavı puanının %50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS’den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

28. DÖNEM POMEM BAŞVURUSU NE ZAMAN? 

27.Dönem POMEM sürecinin tamamlanmasının ardından 28.Dönem POMEM polis alımları da başlayacak.