Polisler binadan çıkardı: 2 dakika yüzünden hayatının şokunu yaşadı, gözyaşlarına boğuldu

ÖSYM tarafından bugün gerçekleştirilen KPSS sınavına girecek adaylar, koronavirüs salgını nedeniyle yoğun tedbir eşliğinde sınav salonlarına alındı. Uzun kuyrukların oluştuğu salonlarda adaylar yetişmek için zamana karşı mücadele verdi. Ancak bazı adaylar o kadar da şanslı olamadı. Sınava geç kalanlar içeri alınmazken, birkaç dakika geç kaldığı için sınava alınmayan bir kadın uzun süre ağladı. 

Yayınlanma Tarihi: 25.10.2020 13:11
Değiştirme Tarihi: 25.10.2020 13:11
Polisler binadan çıkardı: 2 dakika yüzünden hayatının şokunu yaşadı, gözyaşlarına boğuldu

KPSS Ön Lisans oturumu bugün 10.15'te başladı. Sınav salonlarına 10.00'dan sonra adaylar alınmazken, Akdeniz Üniversitesi'nde büyük yoğunluk vardı. Koronavirüs önlemleri kapsamında adaylara maske ve ıslak mendil dağıtımı yapıldı. 

Bu sırada sınava geç kalmamak için aceleyle sınav salonlarına koşan adaylar arasında bir kişi, birkaç dakikayla sınavı kaçırdı. 

Saat 10.05'te kapıya gelen bir kadın aday da sınava alınmadı. Bina içerisindeki görevlilerin bakması için kapıya vuran kadın, "Sadece iki dakika geç kaldım. Alanya'dan geliyorum. Lütfen kapıyı açın" dedi.

Ancak görevliler kapıyı açmayınca genç kadın uzun süre gözyaşı döktü. Geç kaldığı için sınava alınmayan başka bir kadın ise sınav giriş belgesinde 10.15 yazdığı için bina etrafında dolaştığını, bu nedenle geç kaldığını söyleyerek görevlilerden kendisini almalarını istedi, ancak başarılı olamadı.

(DHA)

Etiketler: kpss - KPSS sınavı