Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Polis aracına roketle saldıran terörist yakalandı! İşte görüntüsü...

Polis aracına roketle saldıran terörist yakalandı! İşte görüntüsü...

Bingöl’ün Ilıcalar beldesi Elmalı köyüne sızma girişiminde bulunurken korucular tarafından fark edilerek çatışmada 1’i yaralı, 1’i sağ olarak ele geçirilen teröristlerin geçtiğimiz gün Bingöl-Erzurum karayolunda özel harekat polislerini taşıyan araca roketli saldırı yapanlar olduğu belirtildi.

11.08.2015 17:26

Dün gece korucu köyüne sızmaya çalışırken çıkan çatışmada yaralı olarak ele geçirilen terörist kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, sağ yakalanan terörist ise ifadesi alınmak üzere Jandarma komutanlığına götürüldü. İfadesi alınan teröristin, geçtiğimiz gün Bingöl-Erzurum karayolunda seyir halindeki polis özel harekat timlerini taşıyan araca roketli saldırı yapan grup içerisinden biri olduğu belirlendi. 

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada 7 Ağustos 2015 Cuma günü Bingöl-Karlıova karayolunda Bingöl Emniyet Müdürlüğü’ne ait  araçlara roketatarlı saldırı düzenleyen PKK’lıların yakalanması için başlatılan operasyonların sürdüğü ifade edilerek, "Saldırı düzenleyen, BTÖ mensuplarını yakalamaya yönelik olarak Bingöl İl Jandarma Komutanlığı’nca başlatılan operasyonlar neticesinde; 10 Ağustos 2015 Pazartesi günü saat 21.45 sularında Ilıcalar beldesi, Yukarı Elmalı köyü Köçek Köprüsü mevkiinde bir grup BTÖ mensubunun tespit edilmesi ve teslim ol çağrısına uymamaları üzerine, güvenlik güçleri ile BTÖ mensupları arasında çıkan çatışmada 1 BTÖ mensubu sağ, 1 BTÖ mensubu da yaralı olarak silahları ile birlikte ele geçirilmiştir” ifadeleri kullanılmıştı. Sağ yakalanan teröristin jandarma komutanlığındaki ifadesinin ardından adli makamlara sevk edileceği belirtildi. 

7 Haziran 2015 günü Bingöl merkezden Ilıcalar beldesine gitmekte olan polis özel harekat timine ait bir zırhlı araç, Bingöl-Erzurum karayolunun 15. kilometresinde, bölgeye yakın yüksek bir tepeden bir grup terörist tarafından roketli saldırıya uğramış, saldırıda can ve mal kaybı yaşanmamıştı.

Yorumlar | 0
üye profil