Pokemon Go sonu oldu: 21 yaşındaki genç kız cinayete kurban gitti!

Erkek arkadaşıyla birlikte her cuma olduğu gibi bu cuma da parka Pokemon Go oynamaya giden 21 yaşındaki genç kız, burada korkunç bir olayın ortasında kaldı. ABD'nin New Mexico eyaletinde yaşanan olayda genç kız canından oldu. 

Yayınlanma Tarihi: 23.10.2019 13:54
Değiştirme Tarihi: 23.10.2019 13:54
Pokemon Go sonu oldu: 21 yaşındaki genç kız cinayete kurban gitti!

ABD'nin New Mexico eyaletinde akıllara durgunluk veren bir cinayet işlendi. 21 yaşındaki genç bir kız ile erkek arkadaşı, Pokemon Go oynamak için bir parka gittiler. Parkta yaşanan bir hırsızlık olayına şahit olan ikili, hırsızların silahından çıkan kurşunların hedefi oldular.

POKEMON GO SONU OLDU

Geçtiğimiz cuma günü ABD'de akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı. ABD'nin New Mexico eyaletinin Albuquerque şehrinde yaşayan 21 yaşındaki Cayla Campos, her cuma günü erkek arkadaşıyla birlikte evlerinin yakınındaki bir parka gidiyordu ve orada bir dönemin en popüler oyunlarından olan "Pokemon Go" oynuyordu. Ancak geçtiğimiz hafta yaşananlar, genç kızın sonu oldu.

HER CUMA GİDİYORLARDI

Bölgedeki yerel haber kaynaklarından edinilen bilgilere göre Campos ve erkek arkadaşı için her cuma buluşup o parka gitmek bir rutin haline gelmişti. İddialara göre genç çift, uzunca bir süredir o parka gidiyor ve Pokemon Go oynuyorlardı. Ancak geçtiğimiz cuma günü hiç beklenmedik bir olay gerçekleşti ve 21 yaşındaki talihsiz kız, ensesine gelen bir kurşun nedeniyle yaşamını yitirdi.

KURŞUN YAĞMURUNA TUTTULAR

Yine her hafta gittikleri gibi geçtiğimiz cuma günü de aynı parka giden genç ikili, bu kez iki kişilik bir hırsız grubunun soygununa şahit oldular. Oradan kaçmaya çalışan ikiliyi fark eden hırsızlar, Campos ve erkek arkadaşının aracına çok sayıda mermi sıktılar. Mermilerden bir tanesi 21 yaşındaki talihsiz genç kızın ensesine denk geldi.


Olayla ilgili soruşturma başlatan polisler, genç kızın ölümüyle ilgili şu ana kadar bir gelişme kaydedemediler. Bunun nedeni ise hırsızların bölgeye geldikleri aracın plakasının tespit edilememesi ve hırsızların yüzlerinin de tanımlanamamasıydı. Ancak bölge halkı yaşanan bu olayın aydınlatılabilmesi için polislere gereken yardımı sağlıyor. Yetkililer, olayın kısa bir süre içerisinde çözüleceğini düşünüyorlar. (Webtekno)