Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
PKK'lı teröristler polise yalvardı!

PKK'lı teröristler polise yalvardı!

Sur’da köşeye sıkışan PKK’lılar güvenlik güçlerine ‘Artık çatışmak istemiyoruz. Koridor açın gidelim’ diye haber gönderdi. Yanıt hemen geldi: Ya teslim olacaksınız ya öleceksiniz.

07.01.2016 18:30

"Bırakın gidelim"

Sur’da köşeye sıkışan PKK’lı teröristlerin “Koridor açın çıkalım” talebi, güvenlik güçlerince kabul edilmedi.Di­yar­ba­kır Sur’da so­ka­ğa çık­ma ya­sa­ğı ve ça­tış­ma­lar kış şart­la­rı­na rağ­men sü­rü­yor. Can der­di­ne dü­şen ha­in­ler, gü­ven­lik bi­rim­le­ri­ne “Ko­ri­dor açın çı­ka­lı­m” tek­li­fi yap­tı. An­cak “Ya tes­lim ola­cak­sı­nız ya da öle­cek­si­ni­z” de­ni­le­rek, teröristlerin ta­le­bi reddedil­di.

Hain avı sürüyor

Ağır ik­lim ko­şul­la­rı­nı hi­çe sa­ya­n askerlerimiz, Sur so­kak­la­rın­da ka­ça­cak de­lik ara­yan te­rö­rist­ler­e göz aç­tır­mı­yor.PKK'nın 'öz yönetim' talebi ile Diyarbakır’ın Sur ilçesinde açtığı hendekler ve kurduğu barikatları kaldırmak için uygulamaya konulan sokağa çıkma yasağı 35 günü geride bıraktı. Bugüne kadar etkisiz hale getirilen eli kanlı PKK'lı sayısının 50'yi geçtiği ilçede, güvenlik güçlerinin aralıksız sürdürdüğü operasyonlar nedeniyle terör örgütü elemanları  iyice köşeye sıkıştı. Eksi 17 dereceye kadar düşen soğuk kış nedeniyle de PKK’lıların hareket kabiliyeti iyice azaldı. 

Sokağa çıkma yasağı uygulanan mahallelerde konuşlanan PKK'lılar, çevrelerinin tamamen sarılarak ablukaya alınmaları nedeniyle mühimmat sıkıntısı da çekmeye başladı. Açlık, soğuk, hastalık, yaralılarını tedavi edememe ve operasyonların aralıksız sürmesi nedeniyle kuşatma altındaki PKK’lılar, güvenlik güçlerinden koridor açılmasını istedi. Sayıları yaklaşık 35-40 olan silahlı PKK'lılar , operasyonları yürüten birimlere 'Koridor açın buradan çıkalım. Artık çatışmak istemiyoruz' diye haber gönderdi. Güvenlik güçleri ise 'Ya teslim olacaksınız ya da öleceksiniz. Koridor açılması söz konusu değil' diyerek talebi reddetti.  

Yorumlar | 0
üye profil