Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Çınar saldırısıyla ilgili şok gerçek! 1 ton patlayıcı...

Diyarbakır Çınar'da 1 polisin şehit olduğu, 5 aylık, 1 yaşında ve 5 yaşında 3 çocuğun da aralarında bulunduğu 5 kişinin can verdiği saldırının detaylar ortaya çıkıyor. Teröristlerin, hain saldırıda 1 ton patlayıcı kullandığı belirlendi.

14.01.2016 17:48

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde dün gece PKK'lıların bomba yüklü araçla Emniyet binası ve lojmanına düzenlediği saldırıda 1 polis memuru şehit olmuş, 3'ü çocuk 5 kişi ölmüş, 43 kişi de yaralanmıştı...Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde dün gece düzenlenen alçak saldırıyla ilgili geniş çaplı inceleme ve soruşturma sürdürüyor. Olay yerinde yapılan ilk incelemede, teröristlerin, infilak ettirilen kamyonete yaklaşık 1 ton güçlendirilmiş patlayıcı yüklediği belirlendi. Şiddetli patlamada kamyonet paramparça olurken, olay yerinde derin bir çukur oluştu. Olay yerinden tek tek toplanan kamyonetin parçaları detaylı incelemeye alındı.

Teröristler en az 15 kişiydi

Yetkililer, saldırıyı düzenleyen PKK'lı terörist grubun en az 15 kişi olduğu belirlendi. Önce bomba yüklü araç infilak ederken, ardından eş zamanlı olarak emniyet binası roketatar ve otomatik silahlarla ateş açıldığı ve ilçe dışındaki İlçe Jandarma Komutanlığı'na da aynı anlarda yine otomatik silahlarla saldırı düzenlendiğini belirtildi. Yetkililer, tüm güvenlik ve MOBESE kameralarının da incelenmeye alındığını söyledi.

Yorumlar | 0
üye profil