Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
PKK içinde infaz korkusu

PKK içinde infaz korkusu

Teslim olan teröristler ifadelerinde, örgüt içinde insan onuruyla bağdaşmayan muamelelere ve davranışlara maruz kaldıklarını, aynı muameleye maruz kalan birçok örgüt mensubunun pişmanlık içinde olduğunu ancak infaz edilmekten korktuklarından dolayı örgütten ayrılmadıklarını ifade etti.

20.08.2015 20:35

Bitlis'te 16-18 Ağustos tarihlerinde düzenlenen operasyonlarda 2 terörist yakalandı, bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, ülkede son dönemlerde artan terör olaylarının önlenmesine yönelik Bitlis Emniyet Müdürlüğünce yoğun çalışma yürütüldüğü belirtildi.

Çalışmalar ve icra edilen operasyonlar sonucu 16-18 Ağustos tarihlerinde terör örgütü PKK/KCK mensubu 2 kişinin yakalandığı, bir teröristin de güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirilen açıklamada, "Teslim olan teröristler ifadelerinde, örgüt içinde insan onuruyla bağdaşmayan muamelelere ve davranışlara maruz kaldıklarını, aynı muameleye maruz kalan birçok örgüt mensubunun pişmanlık içinde olduğunu ancak infaz edilmekten korktuklarından dolayı örgütten ayrılmadıklarını beyan etmişlerdir" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar | 0
üye profil