Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

PKK en güvendiği yerde vuruldu

Tunceli - Pülümür Karayolu’nda yol kesen PKK’lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda beton koruganlar, Doçka mevziileri, sığınak ve mağaralar imha edildi.

09.12.2015 13:42

Tunceli - Pülümür Karayolu’nda yol kesen PKK’lı teröristlere yönelik düzenlenen ’Şehit Jandarma Astsubay Kıdemlı Çavuş Mehmet Şimşek-23’ kış operasyonunda beton koruganlar, Doçka mevziileri, sığınak ve mağaralar imha edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Tunceli-Pülümür Karayolu’nda sürekli olarak  araçları durdurup kimlik soran, asker ve polislerleri kaçıran, bölge halkına kamyon ve TIR’larla giden yiyecekleri alıkoyan PKK’lı teröristlere yönelik ’Şehit Jandarma Astsubay Kıdemlı Çavuş Mehmet Şimşek-23’ kış operasyonu başlatıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

16 Ekim 2015 tarihinde Pülümür’de yapılan ’Şehit Jadarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’ operasyonunda uçaklarla tam isabetle vurulan ve 7 PKK’lı teröristin öldürüldüğü mevzi bölgelerinin yakınında benzer mevziler olduğu tespit edildiği ve operasyon sonrası teröristlerin bölgeye tekrar geleceği değerlendirilerek, bölgede güvenlik tedbirleri alınmaya devam edildiği öğrenildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

31 Ekim 2015 tarihinde bölgede görülen teröristlerden 2’si ölü olarak ele geçirilmiş, bunlardan birisinin ’Gri liste’de yer alan ’Şiyar Rojnek’ kod adlı Celal Candemir olduğu belirtildi.  06-07 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılan kış operasyonu sırasında kalan koruganlar ve sığınaklar da patlayıcı kullanılarak imha edildi.  Yapılan operasyonları PKK’lı teröristlerin bölgeyi bahar döneminde tekrar kullanmalarının önüne de geçildiği öğrenildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Murat Karayılan’ın ’Kendinize güveniyorsanız gelin bu yoldan geçin, kontrol bizde’ dediği belirtilen ve o kontrolün ana unsurları olan beton koruganlar, Doçka mevziileri, barındıkları sığınak ve mağaralar 8’inci Kolordu birliklerince imha edildi. Yapılan koruganlara ve silah mevzilerine bakıldığında PKK terör örgütünün bölgeyi daimi olarak elde tutmayı amaçladığı ancak komandoların yaptığı operasyonla teröristlerin korugan ve silah mevzileri, barındıkları mağara ve barınakları imha edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yorumlar | 0
üye profil