Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Pirelli Takvimi Bu Sefer Çok Farklı

Pirelli Takvimi Bu Sefer Çok Farklı

Pirelli Takvimi’nin 2013 sayısı Rio’da tanıtıldı. Ünlü fotoğrafçı McCurry çalışmalarında nü yerine giyinik modellere yer verdi...

28.11.2012 05:17

1964 yılından beri merakla beklenen Pirelli Takvimi’nin 2013 sayısı Rio’da tanıtıldı. Ünlü fotoğrafçı McCurry çalışmalarında nü yerine giyinik modellere yer verdi2013 Pirelli Takvimi Rio de Janeiro’da tarihi “Cidade Maravilhosa” limanındaki “Pier Mau·” antrepolarında tanıtıldı. Ünlü takvimin 40’ıncı sayısının yaratıcısı ise dünyanın en tanınmış fotoğrafçılarından biri olan Steve McCurry. Brezilya’da yakın geçmişte yaşanan sosyal ve ekonomik dönüşümü anlatan McCurry’nin çekimleri Rio sokaklarında ve favela denen gecekondu mahallelerinde iki haftada gerçekleştirildi.

Haber ile ilgili metin girin!.‘Rio cıvıl cıvıl’İnsanların ve uzak diyarların öykülerini, deneyimlerini ve özelliklerini yakalamaya çalışan Steve McCurry, grafitiyle resimlenmiş yüzlerden ve sıradan insanlardan yararlanarak; her biri kendisini vakıflara, insani projelere ve sivil toplum kuruluşlarına adamış modeller aracılığıyla öyküler anlatıyor.Brezilya’yı manzaraları, ekonomisi, kültürü ve insan unsuruyla birlikte yansıtmak istediğini söyleyen McCurry, şunları söyledi:“Kendi objektifimden anlatmak istediğim öykü buydu. Lapa ve Santa Teresa gibi tarihi meydanları, favela’ları, barları ve gece kulüpleri, pazarları, dans ve spor merkezleri, okulları ve otobüs duraklarıyla geri planda yer alan Rio cıvıl cıvıl ve hayat dolu.  Nü fotoğrafları her hangi bir yerde çekebilirsiniz. Fakat bu modeller giyinik ve her birinin kendi yardım kuruluşu var.”Efsanenin doğuşuPirelli Takvimleri, yayımlanmaya başladığı 1964 yılından bu yana dünyanın en önemli sanat olaylarından biri olarak kabul ediliyor. Kadınların ruh ve beden güzelliğini büyülü bir atmosferde yansıtan takvim, her yıl merekla bekleniyor.34 resim yer alıyorBir ‘takvim-kitap’ olarak ciltlenmiş 2013 Pirelli Takvimi’nde 34 renkli resim yer alıyor. Oyuncu ve modellerin 23 portresi, günlük yaşamdan parçaların betimlendiği dokuz resimle tamamıyla grafiti ve duvar resimlerinden oluşan iki resim. Takvimde 11 model, oyuncu ve şarkıcı yer alıyor. Brezilya’dan Isabeli Fontana ve Adriana Lima, oyuncu Sonia Braga ve şarkıcı Marisa Monte, Mısır asıllı İtalyan oyuncu Elisa Sednaoui, Çek model Petra Nemcova; Tunuslu model Hanaa Ben Abdesslem, Etiyopyalı model Liya Kebede, Amerikalı modeller Karlie Kloss, Kyleigh Kuhn ve Summer Rayne Oakes. Haber ile ilgili metin girin!.
Yorumlar | 0
üye profil